Жах війни та героїзм лікарів: The Economist про підземний шпиталь «Сталевого фронту» Ахметова
glavcom.ua
Thu, 14 Nov 2024 15:12:00 +0200
Британське видання опублікувало статтю про те, як працю перший підземний шпиталь, створений для військових Метінвестом в рамках Сталевого фрону Ріната Ахметова спільно з Медичними силами Схід.
Як повідомлялося раніше, перший у країні підземний стабілізаційний пункт для порятунку життів захисників на передовій було побудовано влітку 2024го.
Базою для підземного шпиталю стали сталеві бункерикриївки модернізовані та змінені згідно з потребами військових медиків.
Саме там і побували журналісти The Economist.
Шпиталь в районі південного фронту заглиблено на кілька метрів під землею і за оснащенням нагаду сучасні шпиталі, що могли б зявитися у шпигунських фільмах, стверджують журналісти.
Лікарі сортують поранених за ступенем терміновості пацінти потрапляють у червону зону для негайних операцій або жовту зону для іншого лікування.
Серед доступного обладнання операційна, відділення інтенсивної терапії з апаратом штучної вентиляції легень та лабораторія для аналізів, що дозволя проводити навіть складні операції, включно з реконструкцію мяких тканин та обходом артерій.
Захищеність медиків та поранених в умовах війни залишаться умовною.
Як поясню головний лікар шпиталю вген імя змінене з метою безпеки, Женевські конвенції не працюють для російської сторони.
Тому медики не використовують червоні хрести чи інші позначення, щоб не привертати увагу.
Ворожі дрони, що кружляють у небі, затримують евакуацію, ставлячи під загрозу життя солдатів.
Автор статті зверта увагу на те, що Україна робить усе можливе, щоб покращити виживання на полі бою фактор, який ста критичним в умовах війни на виснаження.
Розробкою нових підземних шпиталів разом із Метінвестом займався 35річний Роман Кузев, медик, який прагне підняти стандарти медицини до рівня вропейських протоколів.
За допомогою моніторів він аналізу ситуацію на фронті, часто маючи змогу оцінити навіть моральний стан і організацію підрозділів.
Перегортаючи зображення на свому смартфоні сюрреалістичну суміш сімейних фото і жахливих ран, доктор Кузев показу жахливі травми та важкі рішення, з якими щодня стикаються його команди.
Він демонстру фото чоловіка з величезним отвором у верхній частині тулуба, розсіченою навпіл ниркою та 30сантиметровим шматком ракети, що застряг глибоко в тілі.
Чи вижив чоловік Дивом, так, вижив, пише The Economist.
Британське видання підкреслю, що війна навчила українських лікарів працювати в нових умовах, включно з отрунням газами та травмами від дронів.
У статті також розповідаться про випадки хімічної атаки, коли в окопах застосовували гази, що вражають дихальні шляхи.
У таких екстремальних умовах і виникла нова українська військова медицина, що розвиваться із запровадженням інноваційних методів та технологій.
The Economist зазнача, що Міністерство оборони України затвердило створення ще двадцяти таких підземних шпиталів.
Як резюмують журналісти, війна без правил стала справжнім викликом для української медичної системи.
За словами Романа Кузева, Україні довелося адаптуватися за лічені місяці.
На думку українського лікаря, країни НАТО також повинні задуматися над своїми ресурсами й бути готовими до подібних умов, бо більшість із них не розуміють, із чим можуть зіткнутися.
Останні новини
більше новин