Чому у Швейцарії знайшла роботу лише третина українців: аналіз Swissinfo
glavcom.ua
Wed, 13 Nov 2024 07:03:00 +0200
Багато українців у Швейцарії хочуть працювати, проте пошук роботи залишаться для них завданням дуже складним.
Про це пише Swissinfo.
За словами уповноваженого федерального уряду з питань трудової інтеграції осіб зі статусом S Aдріана Гербера, у Швейцарії значно більше, ніж у Чехії, високоспеціалізованих робочих місць, але свою роль відігра високий мовний барр.
Чеська та українська словянські мови, і вивчити чеську можна набагато швидше.
Це прискорю інтеграцію, зокрема й професійну, сказав він.
Саме тому у Швейцарії перешкоди на цьому шляху і чисельніші, і вищі.
Незважаючи на це, Швейцарія поставила перед собою довгострокову мету досягти прогресу і зробити так, щоб роботу знайшли якнайбільше українців та українок, а не лише кожен третій із них.
Саме тому федеральний уряд закликав кантональну владу системно повідомляти про всіх працездатних осіб зі статусом S в регіональні центри з питань зайнятості RAV лише близько 2 200 чоловік.
У густонаселеному кантоні Швейцарії ця цифра становить взагалі лише 300 осіб.
Ганс Рупп, керівник цюріхського кантонального Міністерства економіки та зайнятості, каже, що в наших філіях RAV зарестровано лише близько 5 працездатних українців, і ми хотіли б збільшити цю цифру у співпраці нашими партнерами.
При цьому, перш ніж люди з ВНЖ категорії S будуть зарестровані в RAV, свої завдання мають виконати муніципальні органи влади та структури, які відповідають за соціальну та трудову інтеграцію мігрантів.
У цих людей мають бути вирішені питання проживання, вивчення німецької мови та догляду за дітьми. Незважаючи на велику кількість працездатних людей у RAV, зарестровано все ще занадто мало таких осіб.
І ми чумо, що компанії та потенційні співробітники та співробітниці просто часто не можуть знайти один одного.
Акцент на регіональних центрах зайнятості загалом ма сенс, але треба враховувати і те, що рестрація в RAV ще не обовязково означа гарантію працевлаштування.
З погляду Постійної Наради кантональних урядів важливо, щоб різні гравці не грали один проти одного.
Ніколь Гізін, заступниця голови відділу внутрішньої політики, вважа, що набагато важливіше надавати біженцям реальну підтримку у пошуку роботи, щоб вони не просто реструвалися і пасивно на щось чекали.
І зовсім не важливо, яке кантональне відомство чи управління цим займатиметься, RAV чи структури з надання притулку та інтеграції.
Так чи інакше, ступінь зайнятості українців у Швейцарії сьогодні становить лише 29 , що все ще значно нижче за цільовий показник у 40 , встановлений федеральним кабінетом міністрів до кінця року.
Адріан Гербер, уповноважений уряду, каже, що ми побачимо, чи вдасться досягти ції мети лише до кінця року.
40 адже це середній показник.
Люди приїжджають та їдуть із країни.
Для тих, наприклад, хтось приїхав два роки тому і залишився у Швейцарії, показник зайнятості вже становить близько 35.
Ніколь Гізін каже, що вона не здивуться, якщо виявиться, що цих 40 так і не буде досягнуто.
Цільова квота Федеральної ради допомага лише частково.
Ми повинні встановлювати реалістичні цілі, яких можна досягти.
А ця мета, як із самого початку заявили кантони, була нереалістичною. Нагадамо, Федеральна рада Швейцарії ухвалила рішення значно підвищити рівень зайнятості серед українських біженців.
У звязку з цим швейцарський уряд доручив Федеральному департаменту юстиції та поліції EJPD, який відповіда за питання міграції, підготувати до лютого 2025 року законодавчі зміни для полегшення трудової інтеграції українців.
Рішення прийняли на основі звіту робочої групи, представленому 20 вересня 2024 року.
Останні новини
більше новин