Міністерство культури "вбухало" 60 млн грн на сайт та Youtube‐канал з нульовою аудиторією через рік після запуску
znaj.ua
Thu, 07 Nov 2024 15:10:00 +0200
Український уряд запустив англомовний сайт The Gaze, щоб розповідати світові про події в Україні, її культуру та економіку.
Платформа, що повністю фінансуться з держбюджету, за перші чотири місяці роботи коштувала країні 60 мільйонів гривень, і, схоже, витрати тільки зростатимуть.
На сайті, проте, багато статей це просто передруки з інших медіа.
Навіщо знадобився новий проект Розповіли у NGL.media.
Міністерство культури вже підтриму кілька інших англомовних медіа, але у червні 2023 року запустило The Gaze спеціально для аудиторії у США, Великій Британії та інших країнах.
Гендиректор ДП Мультимедійна платформа іномовлення України Юлія Островська вважа, що контент для західної аудиторії ма бути тонким міксом трохи про Україну, але не навязливо.
Проте виника питання наскільки проект виправдову вкладення З бюджету вже пішло 60 мільйонів гривень на створення та підтримку сайту.
Майже все, що виходить на The Gaze роблять підрядники.
На відео, наприклад, витратили 35 мільйонів гривень, а на текстовий контент 11 мільйонів.
Скільки людей задіяно в цьому проекті, невідомо, оскільки підрядники віддали перевагу залишенню ції інформації в секреті.
Одним із головних підрядників стала компанія Маркер Медіа, яка виробля чотири програми для The Gaze, включаючи кулінарне шоу Chefs Next Door, лялькове шоу Hidden Angle та гумористичну програму European Edge.
На Chefs Next Door виділили вже понад 8 мільйонів гривень, хоча випуски збирають у середньому 900 переглядів на YouTube.
Сама компанія Маркер Медіа раніше належала російському шоумену Олександру Цекалу та білорусу Руслану Сорокіну, а тепер її власником вважаться 33річний Денис Сезін із Бучі.
За його словами, шоу компанії популярні і за кордоном, але, за офіційними даними, The Gaze поширю свої програми виключно онлайн і по ТБ вони не показуються.
Також на платформі виходять історичні програми, але їх виробляють різні підрядники, такі як 11 Продакшн та інші приватні компанії.
Якщо говорити про ціну питання, то на кожну коротку новину йде по 4000 гривень, а на статтю 8500.
Для українського ринку це забагато, особливо з огляду на те, що багато публікацій не оригінальні матеріали, а передруки з іноземних ЗМІ.
Наталія Лігачова, шефредактор Детектора медіа, так і каже за таку суму очікуться серйозніший контент.
Але насправді новини про те, що десь у вропі продають найстаріший віскі, обговорюють Арнольда Шварценеггера чи збираються легалізувати канабіс.
На The Gaze не лише статті виходять, а й відео, що публікують на YouTube.
Ось тільки перегляди не вражають за чотири місяці 1100 роликів зібрали лише 2,8 мільйона переглядів.
Якщо брати середню популярність відео на каналі, то вони набирають від кількох десятків до кількох сотень переглядів, за рідкісними винятками, коли окремий ролик вистрілю трохи сильніше.
Контент сайту, схоже, також не приваблю багато читачів.
Близько 65 тисяч візитів за чотири місяці це дуже мало в порівнянні з іншими проектами.
Наприклад, англомовний Укрінформ за цей же термін зібрав майже 8,8 мільйонів візитів, а приватний The Kyiv Independent близько 18 мільйонів.
Окрім усього іншого, більшу частину контенту для The Gaze роблять сторонні підрядники.
Вони отримали на це прямі контракти, підписані за підсумками творчих конкурсів.
В інтернеті, щоправда, знайшли вакансію з оплатою редактору 2040 тисяч гривень на місяць, що досить щедра оплата.
Критики, як і ті, хто беруть участь у проекті, вважають, що мета The Gaze непогана показати Україну як частину вропи.
Але спосіб подачі ції ідеї насправді виклика питання Я не розумію, чому стрічка новин ма зацікавити англомовного читача Чому він повинен читати на сайті, нібито присвяченому Україні, новини про Шварценеггера Ми хочемо показати Україну в вропейському контексті, наповнюмо стрічку новин копірайтом з англомовних джерел, які англомовні джерелах, каже Наталія Лігачова, шефредакторка Детектор медіа.
Незважаючи на сумніви в ефективності, сайт і надалі отримуватиме фінансування.
Зараз його утримання кошту платникам податків приблизно 12 мільйонів гривень щомісяця.
Багатьом здаться, що у вонний час такі витрати далеко не пріоритет , але, на думку керівництва проекту, платформа вирішу важливі завдання, допомагаючи формувати імідж України.
Нагадамо, 18 із 25 глав МСЕК вже стали мільйонерами справді шокуючі декларації Раніше ми писали про те, що екснардеп Арістов, застуканий на Мальдівах у війну, ігнору читання свої справи без цього судити не зможуть Крім того, Знай.ua розповідав штори в офіс Кличка, золоті квитанції та шредери що закупову Київ на тлі війни
Останні новини
більше новин