Нобелівська лауреатка з літератури відмовилась від святкувань через Україну
glavcom.ua
Sat, 12 Oct 2024 16:53:29 +0300
Південнокорейська письменниця Хан Канг відмовилася від пресконференції та святкування на тлі того, що її оголосили лавреаткою Нобелівської премії з літератури.
Усе через війни в Україні та на Близькому Сході.
Про це пише Korea Times.
85річний батько Хан Канг, відомий у країні письменник Хан Сонг Вон розповів Хан Канг сказала мені З огляду на те, що війна посилються, і людей щодня виносять мертвими, як ми можемо влаштувати святкування чи пресконференцію.
За його словами, одразу після того, як їй присудили Нобелівську премію, вона погодилася на пресконференцію, а втім, невдовзі передумала.
Її перспектива змінилася з письменниці, яка живе в Кореї, на глобальну письменницьку свідомість, зауважив він.
Хан Сонг Вон також планував влаштувати вечірку в літературній школі, а втім, дочка закликала не робити й цього.
Як пригадав батько письменниці, вона сказала Будь ласка, не святкуй, коли ти свідком цих трагічних подій маючи на увазі дві війни.
Шведська академія дала мені цю нагороду не для того, щоб ми насолоджувалися, а для того, щоб залишатися більш ясними.
Що відомо про Хан Канг Хан Канг, дочка південнокорейського письменника Хан Сонг Вона, вже лауреаткою Міжнародної Букерівської премії за роман Вегетаріанка.
Свою письменницьку карру вона розпочала з публікації віршованого твору в одному із зимових випусків періодичного видання Література і суспільство.
Уже наступного року здійснила офіційний літературний дебют, коли її оповідання Шарлатовий якір здобуло перемогу в Сеульському весняному літературному конкурсі імені Шінмуна.
У 2023 році її обрали міжнародною письменницею Королівського літературного товариства це престижна літературна організація Великої Британії, створена 1820 року королем Георгом IV.
Відтоді авторка здобула низку інших нагород Літературний приз імені Ї Санг 2005, Премію сьогоденного молодого митця, Корейську літературну премію за найкращий роман тощо.
З літа 2013 року Хан Канг виклада креативне письмо в Сеульському інституті мистецтв.
Нагадамо, лауреатом Нобелівської премії миру 2024 року стала організація Nihon Hidankyo японська рада організацій жертв атомних бомбардувань Хіросіми і Нагасакі, що бореться за ядерне роззброння.
Нобелівська премія це висока нагорода, яка вручаться щороку за великі досягнення в науці, технологіях, культурі або суспільстві.
Як відомо, цьогоріч початок нобелівського тижня, коли оголошуватимуть лауреатів премії у галузях медицини, хімії, фізики, літератури, економіки й миру припада на 7 жовтня.
Нагадамо, у 2024 році Нобелівську премію з фізіології та медицини отримали науковці Віктор Амброс та Гері Равкан за відкриття мікроРНК та її ролі у посттранскрипційній регуляції генів.
До слова, президент України Володимир Зеленський номінований на Нобелівську премію миру у 2024 році.
Раніше 18 депутатів Верховної Ради України підписали колективний лист до Нобелівського комітету із закликом відхилити кандидатуру Рубена Варданяна як номінанта на здобуття Нобелівської премії миру у 2024 році.
Зокрема, у 2019 році 22 депутати вропарламенту ініціювали внесення Варданяна до санкційних списків, як соратника Кремля.
А у 2022 році, 46 членів Конгресу США внесли Варданяна в прокт списку санкцій, поряд з кремлівською пропагандисткою Маргаритою Симоньян.
Останні новини
більше новин