Завтра НАТО отримає нового генсека. Він має згуртувати Захід у допомозі Україні
gazeta.ua
Mon, 30 Sep 2024 14:56:00 +0300
2 жовтня Марк Рютте розпочне свою каденцію на посаді генерального секретаря Північноатлантичного альянсу.
Щоб утримати НАТО йому знадобляться усі навички побудови партнерської коаліції, які він "відточив" під час свого прем'єрства у Нідерландах, адже російська збройна агресія в Україні триває.
Про це повідомило агентство Reuters.
Як пише Reuters, наразі багато чого залежить від того, чи зможе Рютте досягти консенсусу серед 32 держав-членів НАТО.
Його обов'язок захистити майже мільярд людей, що знаходяться під захистом блоку, залежатиме не лише від військової могутності блоку, а й від політичної єдності.
Повідомляється, що серед головних викликів, які постануть перед Рютте - можливе повернення "скептика" Дональда Трампа на посаду президента Сполучених Штатів Америки, країни, яка домінує силою в Альянсі, а також заклики східноєвропейських союзників до додаткових посилень для захисту від РФ і заклики України, яка не є членом блоку, про більшу кількість військової допомоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден скликає світових лідерів на 25-й Рамштайн
При цьому посадовці і дипломати країн-членів Альянсу очікують, що Рютте збереже пріоритети свого попередника Єнса Столтенберга.
Йдеться про згуртування навколо підтримки України, збільшення країнами-членами НАТО витрат на оборону і залучення США до європейської безпеки.
На новій посаді Рютте знадобляться навички, які він отримав під час керівництва чотирма нідерландськими урядами.
За словами ексміністерки оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен, Рютте - досвідчений менеджер і політик.
"Той факт, що він настільки досвідчений у пошуку шляхів просування вперед, компромісах, переконуванні та спілкуванні з людьми - я думаю, це буде дуже корисно", - сказала Оллонгрен.
Reuters повідомили, що Оллонгрен та інші описують стиль керівництва Рютте як "надзвичайно активний і практичний", що може стати "шоком" для такої ієрархічної організації, як НАТО.
"Він ніколи не подумає: "О, добре, я можу залишити це на завтра", - сказала Оллонгрен й додала, що Рютте завжди міг поєднувати "ввічливість із рішучістю".
Багато посадовців НАТО кажуть, що витрати на оборону потрібно буде збільшувати й далі - можливо, до 2,5% ВВП, або навіть більше, через додаткові озброєння для виконання масштабної реконструкції військово-політичного блоку.
Торік у Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу.
Україна стане членом НАТО без необхідності плану дій щодо членства, сказано у підсумковому комюніке.
На саміті у Вашингтоні у липні цього року НАТО заявило про мінімальне базове фінансування у 40 млрд для України і стійкий рівень допомоги.
Останні новини
більше новин