Морський коридор працює краще, ніж торік
ua.korrespondent.net
Tue, 10 Sep 2024 13:28:00 +0300
Попри те, що Росія вийшла із зернової угоди, завдяки зусиллям ЗСУ морський коридор працює, до того ж навіть краще, ніж минулого року.
Вантажообіг морських портів зростає.
Рік праці українського морського коридору Після виходу Росії із зернової угоди, Україна у серпні минулого року налагодила функціонування власного морського коридору у Чорному морі.
Зусиллями ЗСУ наша країна намагається гарантувати безпеку руху цивільних суден до та зі своїх чорноморських портів.
І це попри те, що відразу після виходу з угоди, РФ почала прицільно атакувати портову інфраструктуру та агропотужності України.
Крім того, Москва назвала низку районів у акваторії Чорного моря тимчасово небезпечними для судноплавства та заявила, що всі судна, які прямують до українських портів, вважатимуться такими, що можуть потенційно перевозити вантажі воєнного призначення.
Наразі Україні вдалося покращити захист портів.
Вони росіяни прим.
ред.
розуміють, що як тільки вони вийдуть в море, вони зустрінуться не з цивільними суднами, а з Силами оборони України.
Відповідно у південну і південнозахідну частину Чорного моря вони просто не дійдуть, заявив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук в ефірі Київ 24.
Завдяки тому, що ВСУ вдалося відтіснити російський флот із Чорного моря, Україна змогла забезпечити безперешкодний прохід кораблів із нашими аграрними товарами.
Попри систематичні російські обстріли Сили безпеки та оборони продовжують забезпечувати морський шлях для цивільних суден.
Окрім безпекового складника, сьогодні існує два основних інструменти страхування ризиків судновласників, чиї судна прямують до чи з морських портів України, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.
Вантажопотік краще, ніж минулого року Завдяки дії українського морського коридору, за рік перевезено більше вантажів, ніж під час дії Чорноморської зернової ініціативи.
За інформацією Адміністрації морських портів України АМПУ, з серпня минулого року по серпень поточного, українським морським коридором експортовано 64,4 млн т продукції, з яких 43,5 млн т.
аграрна.
Лише за серпень поточного року українські порти переробили 6,8 млн т вантажів, що більш ніж удвічі перевищує результати аналогічного періоду минулого року.
З них 4 млн т.
сільгосппродукція, яку Україна експортувала на міжнародні ринки.
За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури тимчасовим морським шляхом за рік роботи експортовано українські вантажі до 46 країн світу.
Показники з січня по серпень поточного року теж значно більші, ніж за аналогічний період минулого року.
Із січня по серпень 2024 р.
українські морські порти обробили 66,8 млн т.
вантажів.
Показники значно вищі, ніж за аналогічний період 2023 р., коли обсяг оброблених вантажів становив 37,7 млн т., повідомляє АМПУ.
З них 41,7 млн т склали продукти українського аграрного сектору, що є надважливими для національної економіки.
Цікаво, що з березня поточного року коридор, що проходить через порти Великої Одеси, розпочав роботу в цілодобовому режимі, що збільшило показники експорту аграрної та іншої продукції на 20.
Із портів Великої Одеси Одеса Чорноморськ, Південний за рік роботи українського морського коридору вийшли 2290 суден.
На сьогодні протягом року, що минув, 2290 суден вийшли із чорноморських портів України, перевозячи 63 млн т вантажу, включаючи зерно, щоб нагодувати світ і підтримати економіку України, це величезне досягнення перед лицем незаконного вторгнення РФ, повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк.
Своєю чергою перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький каже, що вартість відправленої морським коридором агропродукції складає близько 9 млрд дол.
Зараз через український зерновий коридор експортується близько 70 аграрного експорту.
Це ненабагато менше, ніж було до початку війни, уточнив він.
Страхування ризиків також допомагає Збільшувати вантажопотік допомагає й державне сприяння у страхуванні суден.
Україна уклала угоду зі світовими страховими компаніями, щоб забезпечити страхування судів.
Розширення страхування на всі невійськові вантажі, такі як контейнерні перевезення, залізна руда, сталь, надзвичайно важливе для України, вважає міністр економіки Юлія Свириденко.
За її словами, збільшенню обсягів експорту, сприяло запровадження унікального механізму страхування судів від військових ризиків.
Торік Україні разом із британським урядом та пулом 14 страхових компаній вдалося створити механізм UNITY для суден, які користуються українським морським коридором.
Спершу він діяв лише на агропродукцію, але ми розширили його на всі невоєнні вантажі.
Перевезення морем важливі для України Перевезення зерна морем є критичним компонентом нашої економіки.
Так вважають експерти UkrAgroConsult.
Експорт зерна стабілізує валютний ринок України, створює робочі місця, забезпечує прибуток для аграріїв та збільшує державні податки, кажуть вони.
Крім того, зерновий експорт впливає на добробут населення, оскільки він створює прямі та опосередковані робочі місця в аграрному секторі, логістиці, портах та інших галузях.
Не можна забувати й про те, що українське зерно є важливим елементом глобальної продовольчої безпеки.
Ми є надійним постачальником зернових для багатьох країн, включаючи країни з обмеженими аграрними ресурсами, кажуть експерти UkrAgroConsult.
За їх словами, перевезення зерна морем це важливий елемент у глобальному зерновому ланцюгу постачань.
Перевезення зерна морем це не тільки ключовий елемент в економіці України, але й важливий чинник в світовому зерновому бізнесі., кажуть експерти.
В умовах воєнного конфлікту з Росією, перевезення зерна морем стало невіддільною частиною забезпечення стабільності економіки України.
Морський транспорт, не зважаючи на його складності та виклики, відіграє ключову роль в експорті українського зерна.
Падіння попиту на перевезення Дунаєм Водночас через покращення ситуації з морськими перевезеннями падає попит на перевезення Дунаєм.
Через падіння попиту на перевезення Дунаєм Українське Дунайське пароплавство УДП поставило більшість флоту у відстій, повідомила пресслужба УДП в коментарі Бессарабія INFORM.
Наразі роботи для морського флоту УДП небагато.
Ставки на мінімумах.
Якщо в Ізмаїлі ще є вантажі, повертатись в Україну практично немає з чим.
Деякі з приватних перевізників, як і ми, поставили флот у відстій, йдеться в повідомленні.
Порівнюючи морський та річковий транспорт, варто зазначити, що морські перевезення забезпечують перевезення великих обсягів зерна на великі відстані, в той час, як річковий транспорт є найбільш економічним та екологічним варіантом для внутрішньої логістики.
Попри політичні виклики, Україна продовжує бути ключовим гравцем у сфері морського та річкового перевезення зерна, кажуть в UkrAgroConsult.
Водночас експерти кажуть, що добре те, що у нас є декілька шляхів експорту агропродукції за кордон.
Зерно з України експортується морем, річкою, автомобільними шляхами та залізницею.
Коли є проблеми в одного шляху, користуємось іншим.
Під час війни дуже важливо мати альтернативні шляхи, каже Олександр Охрименко, президент Українського аналітичного центру.
Вікторія Хаджирадєва
Останні новини
більше новин