Безкоштовний захист у суді може отримати ще одна категорія українців: деталі
www.rbc.ua
Thu, 01 Aug 2024 14:15:00 +0300
Кабінет міністрів України пропону народним депутатам розглянути проект закону 11456 та розширити коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу.
РБКУкраїна розповіда, що саме пропону змінити цей законопроект і що про нього відомо.
Що пропону змінити законопроект Згідно з пояснювальною запискою, документ пропону доповнити перелік осіб субктів права, які мають право на безкоштовну вторинну правничу допомогу.
При цьому надання безоплатної вторинної правової допомоги соціальна програма українського уряду, що створю рівні можливості для доступу осіб до правосуддя та гаранту людям ефективний захист їхніх прав у суді коштом Державного бюджету України.
Вона включа такі види правових послуг захист здійснення представництва інтересів осіб що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами складення документів процесуального характеру В цілому система надання безоплатної правової допомоги це мережа із 535 точок доступу до правових послуг 23 регіональних, 84 місцевих центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги та 428 бюро правової допомоги у всіх регіонах України.
Проект закону 11456 пропону надавати право на таку допомогу людям, потерпілим від кримінальних правопорушень на ґрунті ненависті за ознаками раси за ознаками кольору шкіри за ознаками політичних, релігійних та інших переконань за ознаками статі за ознаками інвалідності за ознаками етнічного та соціального походження за ознаками майнового стану чи місця проживання за мовними ознаками У пояснювальній записці уточнються, що документ було створено також і з метою виконання рекомендацій вропейської Комісії на тлі прогресу України в межах пакета розширення вропейського Союзу 2023 року.
Основне про проект закону Проект закону 11456 про внесення змін до закону Про безоплатну правничу допомогу щодо розширення переліку осіб, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу, було зарестровано у Верховній Раді 30 липня 2024 року.
Ініціатором законопроекту виступив премрміністр Денис Шмигаль.
Головним комітетом ВРУ з цього питання став комітет з питань правової політики під керівництвом Дениса Маслова.
Проект закону 11456 скриншот itd.rada.gov.ua/billInfo 1 серпня документ було надано для ознайомлення народним депутатам.
У прикінцевих положеннях уточнються, що за умови схвалення Верховною Радою, законопроект набира чинності через рік після закінчення дії вонного стану в Україні.
Нагадамо, раніше ми розповідали, як краще подавати документи на відстрочку від мобілізації поштою чи особисто.
Читайте також, кого не мають права мобілізувати до ЗСУ під час війни.
При підготовці матеріалу було використано такі джерела Верховна Рада України, проект закону 11456, Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин