Знищують російську броньовану техніку, яка намагається штурмувати позиції бійців: як працюють українські дронщики – сюжет (Відео)

Без дронів як без рук. Так роль безпілотних літальних апаратів на фронті оцінюють бійці. За допомогою безпілотників – не дають можливості ворожій піхоті наблизитися до окопів армійців, знищують російську броньовану техніку, яка намагається штурмувати позиції бійців. А уважні очі розвідників бачать найменший рух не лише поблизу лінії зіткнення, але й глибоко в тилу противника. Один день з життя і роботи пілотів підрозділу "Фенікс" Луганського прикордонного загону – у матеріалі військових журналістів "5 каналу".
Боєприпаси, виготовлені власноруч – саперами-побратимами в імпровізованій бомболабораторії – пілоти везуть на передову. Дронобомб – цілі ящики. Бо те, що раніше робила артилерія відганяла від переднього краю окупантів – нині – завдання пілотів.
"Війна переформатувалася напевно на всі 100 процентів, якщо у минулому році у Бахмуті це були чисто піхотні штурми, десь за підтримкою техніки, роботи артилерії противника, то зараз напевно 50% всієї роботи роблять дрони", – зазначив командир підрозділу "Фенікс" Луганського прикордонного загону бригади "Помста" Дмитро.
Доки аеророзвідники шукають цілі, "Маестро" споряджає дрони – кріпить до камікадзе боєприпаси і кладе на поличку. Коли розпочнеться полювання – часу на це може забракнути.
"Треба зібрати дрон, скажем так, в бойову готовність, зібрати плату ініціації з детонатором і зібрати відповідно боєприпас, винести, виставити", – розповідає сапер підрозділу "Фенікс" Луганського прикордонного загону бригади "Помста" "Маестро".
"Айдар" – пілот FPV-дронів – помічає першу ціль. Ворожого снайпера у кікіморі, який спокійно кудись іде. Спокійно, тому що це глибокий тил, – пояснюють бійці. Але вони – у разі потреби – його дістануть. Завдяки ретранслятору, який дозволяє камікадзе летіти у рази далі, ніж раніше.
"Найголовніше завдання – це обмануть радіогоризонт, піднять антену як можна вище, якщо антена ставиться на штативі, то тобі заважають дерева, бугри, дома. Ну штативом ти скільки витягнеш – метрів 10-12, а ретронслятор підіймається на дроні 100, 200 метрів, 300 і тобі не заважають ні дерева, ні перепади рельєфа", – каже пілот FPV-дронів підрозділу "Фенікс" Луганського прикордонного загону бригади "Помста" "Айдар".
Снайпер зникає, натомість зявляються двоє – ворожі піхотинці, які рухаються у бік окопів армійців. В "Айдара", хто нудився із самого ранку, різко змінюється настрій. Полювання розпочинається
Противника знищили. Підвал розвалили. Там, де, ймовірно, була провізія, вода і самі окупанти. День минув не дарма, кажуть прикордонники. Їхня піхота може бути спокійна. До неї сьогодні ніхто не дійде.
Підтримуємо бойовий дух нашої піхоти, яка виконує завдання в окопах, той військовий сидить, він знає – зроблять все, щоб до нього противник не дійшов, до його брустера, до його окопа
"Адреналін підвищується, коли Айдар залітає прям в ціль, це взагалі ну просто, ти знаєш, що ти його убив і тобі на душі аж легше стало, що він наприклад не прийде до піхоти і не зробить на приклад якийсь штурм їм, і ти допомагаєш мало того що піхоті", – зазначає пілот підрозділу "Фенікс" Луганського прикордонного загону бригади "Помста" "Барні".
Із Донеччини, Ольга Калиновська, Олександр Корецький, Сергій Малін, "5 канал"
Дивіться також:Готові? Вогонь! "Розбирає" окопи, перемелює піхоту: найстрашніша зброя Т-72 – "Невигадані історії"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Останні новини
