Китай запустив перший з нової серії розвідувальних супутників «Яоган»
glavcom.ua
Wed, 03 Apr 2024 19:41:00 +0300
Китай пізно ввечері у вівторок запустив супутник Yaogan42, додавши його до зростаючих можливостей військової супутникової розвідки країни.
Про це пише Space News.
Ракетаносій Long March 2D стартувала з космодрому Січан 2 квітня о 1856 за східним часом.
Китайська корпорація аерокосмічної науки і техніки CASC оголосила про успішний запуск протягом години.
У заяві CASC також повідомляється, що раніше невідомим корисним навантаженням був супутник Yaogan42.
Пізніше супутник був відстежений 18ю ескадрильєю космічної оборони SDS Космічних сил США на орбіті висотою близько 500 кілометрів з нахилом 35 градусів.
І Yaogan42, і його ракетаносій Long March 2D були розроблені і надані Шанхайською академією технологій космічних польотів SAST, що входить до складу CASC.
Ні CASC, ні китайські державні ЗМІ не надали жодних подробиць щодо засекреченого супутника.
У цих заявах відсутній звичайний загальний опис супутників Yaogan.
Деякі супутники Yaogan описуються як такі, що призначені для таких цілей, як топографічна зйомка, оцінка врожайності, управління навколишнім середовищем, метеорологічне попередження і прогнозування, а також запобігання і зменшення наслідків стихійних лих.
Використання інших включає виявлення електромагнітної обстановки і повязані з цим технічні випробування.
Зовнішні спостерігачі оцінюють супутники серії Yaogan як такі, що призначені для військових і цивільних цілей.
Різні серії супутників Yaogan включають супутники оптичної зйомки, радіолокатори з синтезованою апертурою SAR і супутники електронної розвідки ELINT.
Ця комбінація забезпечує отримання зображень з високою роздільною здатністю, всепогодних і цілодобових знімків, а також збір електронних сигналів від радарів, систем звязку та інших електронних пристроїв, з покриттям як суші, так і морського простору.
Переважна більшість супутників Yaogan працює на низці низьких навколоземних і сонячносинхронних орбіт.
Деякі групи супутників Yaogan, такі як Yaogan31, можуть бути аналогом трійки супутників Військовоморської системи спостереження за океаном NOSS Міністерства оборони США.
Інші групи, що знаходяться на орбітах з нахилом 35 градусів, на відстані 60 або 120 градусів одна від одної, забезпечують майже постійне спостереження за районами, що викликають занепокоєння з точки зору безпеки поблизу Китаю.
Крім того, наприкінці 2023 року Китай запустив супутник Yaogan41 на геосинхронну орбіту.
Цей супутник був запущений 5 березня найбільшою діючою ракетою Китаю Long 5.
Для місії А використовувався новий подовжений обтічник корисного навантаження довжиною 18,5 метра і діаметром 5,2 метра.
Раніше глава NASA Білл Нельсон висловив стурбованість із приводу місячної програми Китаю.
Він припустив, що Китай може зайняти найбагатші на ресурси ділянки Місяця і не допустить до них США Нагадаємо, місячний посадковий апарат Peregrine, розроблений компанією Astrobotic, успішно доставив корисний вантаж та металеву пластину з прапором України на відстань, що досягає орбіти Місяця.
На борту Peregrine перебувало 20 вантажів, включно з пятью від NASA від інструментів для пошуку водяного льоду на поверхні Місяця Читайте також Японія поставила собі нову амбітну мету у космосі подробиці
Останні новини
