Рослини в саду, що стають ідеальним місцем для прихистку кліщів
espreso.tv
Wed, 23 Jul 2025 13:47:00 +0300

Багато людей і досі вважають, що кліщі переважно живуть в лісах та на захаращених територіях. Проте нині цих павукоподібних можна зустріти в парках, скверах чи на прибудинкових територіях. Пік їх активності припадає на весну та осінь, але і влітку не можна втрачати пильності. Сам укус або втрата кількох крапель крові не є трагічною, адже справжня небезпека кліщів полягає у хворобах, які вони переносять. Ці паразити шукають такі місця, де вони можуть спокійно існувати доти, доки не прийде жертва. Якщо деякі трав'янисті рослини відлякують їх завдяки сильному аромату, наприклад, м'ята чи лаванда, інші ж приваблюють мов магнітом, створюючи гарні умови для розмноження. Кліщі віддають перевагу тінистим та вологим місцям, де панує відносна прохолода і трави або чагарники формують густий покрив.Де найчастіше ховаються кліщі?У високій траві зазвичай можна зустріти кліщів, адже це одне із найулюбленіших їх місць існування. Зарості трав'яних рослин утворюють тінь або напівтінь, а також зберігають прохолоду та мінімальну вологість. Тому у таких місцях вони терпляче вичікують моменту, коли повз пройде людина чи тварина, щоб зачепитись. Справжнім райським куточком для цих паразитів є зони, де зростають ґрунтопокривні та в'юнкі культури, наприклад барвінок та плющ. Вони формують щільний шар над землею, що добре блокує агресивне сонячне випромінювання та створює затінок.
Кліщ на рослині, фото: freepikКрім того, щільні зарості, що формує папороть, мають великий бонус для цих паразитів. Ці судинні рослини прекрасно зберігають вологу, яка необхідна для їх активного розмноження. Варто також бути обережними з ожиною, ліщиною, кущовими трояндами чи бузиною, які часто вирощують в саду чи на прибудинкових територіях. Під кронами чагарників кліщі знаходять собі гарні схованки. Як захистити сад та прибудинкову територію від кліщів?По-перше, дуже важливо вчасно косити траву як на території біля будинку, так і в саду. Необхідно позбутися сприятливого середовища для розвитку цих паразитів та не допускати розростання небажаної рослинності. Варто також добре доглядати за культурними рослинами. Якщо на вашій території у саду зростає ожина, ліщина чи будь-які інші чагарники, тоді їх треба вчасно проріджувати та прибирати зону навколо лунок. Такі прості дії допоможуть зменшити затінення, покращать циркуляцію повітря та запобігатимуть надмірному накопиченню вологи.
Ягідні кущі, фото: sviisadok.com.uaКрім того, обробка саду від кліщів – це також ефективний метод боротьби з цими шкідниками. Проте, якщо ви не хочете використовувати на ділянці агресивні хімічні препарати, тоді варто подумати про натуральні репеленти. Для цього достатньо висаджувати по периметру ароматичні трави – розмарин, полин, лаванду, чорнобривці тощо. Джерела: Zaxid.Net, Коментарі, 24 Канал


Останні новини
