Істерики, тривожність та затримка мовлення: коли батькам слід бити на сполох

Нейрозапалення може бути причиною мовленнєвих затримок, тривожності, і навіть безсоння у дитини.
Його легко сплутати з "важким характером", але це серйозне порушення роботи мозку, повідомляє неврологиня Ольга Топоркова.
Цей хронічний запальний процес розвивається повільно, без температури чи болю, та впливає на мозкову активність. У маленьких дітей, у яких мозок ще формується, нейрозапалення блокує розвиток мовлення, уваги та саморегуляції. Його спричиняють інфекції, харчова непереносність, стрес або навіть проблеми з кишківником.
Серед симптомів - поганий сон, частий плач, денна втома, дратівливість, зниження пам’яті й уваги, а також слабкий словниковий запас. У трирічному віці дитина може ще не говорити простими реченнями, не повторювати слова, хоча розуміє звернене мовлення.
Нейрозапалення порушує роботу нейронів. Імунна система активує мікроглії, які викликають запалення в мозку. Страждають насамперед мовленнєві зони.
Причини можуть бути різні - вірусні хвороби без відновлення, внутрішньоутробні інфекції, хронічні отити, гастрити, порушення мікрофлори кишківника, непереносність глютену чи казеїну, тривалий стрес, війна чи родинні травми.
Що робити? Зверніться до дитячої неврологині, а за потреби - до логопеда, психотерапевта чи дієтолога. Лікування може включати зміну харчування, підтримку мікрофлори, вітаміни, роботу з фахівцями, стабілізацію сну та зниження стресу.
Мовлення формується не словами, а здоровим мозком. Іноді мовчання дитини - це сигнал про допомогу.
Раніше ми повідомляли, залишите тригери на все життя: дієтолог розвінчала три популярні міфи про дитяче харчування.
Документи, дозвіл та ліки: як безпечно перетнути кордон з дітьми влітку - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, ваше чадо буде в захваті: 5 простих звичок, які зроблять дитину щасливою.
Останні новини
