Прописка у квартирі: чи дає вона право на частку житла у 2025 році

Прописка в Україні — це не просто формальність, а ключ до багатьох держпослуг.
Та чи надає вона право на частку житла? Насправді — ні, пише Новини.LIVE.
Попри те, що з радянських часів "прописка" звучить як щось обов'язкове, сьогодні це лише реєстрація вашого місця проживання. Але без неї буде складно отримати паспорт, ІПН, медичну допомогу, зарахувати дитину до школи чи оформити виплати. Навіть працевлаштування може вимагати наявності такої реєстрації.
Важливо розуміти, що бути зареєстрованим не означає бути власником. Прописка дає лише право користуватися житлом. Людину не можна просто так виписати - лише добровільно або через суд. Якщо зареєстрована особа фактично не живе в оселі, має інше житло чи втратила підстави на проживання, є шанси на виписку.
Особливо складна ситуація з дітьми - їх можна виписати тільки за згодою органів опіки або з наданням іншого житла. Так само після розлучення один із подружжя може лишитися прописаним, навіть не маючи права власності. Якщо не вдається домовитись, доведеться йти до суду, який оцінить реальне місце проживання та участь у витратах.
Прописка не дає права продавати, здавати чи дарувати житло. Але присутність зареєстрованих осіб може ускладнити його продаж. Тому радимо уважно ставитися до того, кого ви реєструєте у своїй квартирі.
Раніше ми повідомляли, скільки власників можуть бути прописані в одній квартирі у 2025 році?
Не тільки за квартиру: влада вигадала, як витрусити з українців останнє - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, можуть позбавити права власності на житло: це потрібно терміново перевірити.
Останні новини
