Як захиститися від укусу кліща: поради лікаря-інфекціоніста

Літо - сезон відпусток, довгих прогулянок на природі та дитячих таборів, коли захист від укусів кліщів набуває особливої актуальності. Порадами стосовно того, як же захистити себе від цих небезпечних шкідників, поділився лікар-інфекціоніст Евген Щербина на своїй instagram-сторінці.
За словами спеціаліста, є два види захисту, які набагато зменшують вірогідність укусів кліщів:
- обробка одягу спреєм з перметрином;
- обробка шкіри спреями з ДЕТА.
Спрей з перметрином
Спрей з перметрином 0,5% наноситься виключно на одяг (не на шкіру) та захищає від прикріплення кліщів та їх подальшого потрапляння на шкіру. Дія захисту триває близько тижня і зберігається навіть після прання.
Такий спрей треба густим шаром нанести на внутрішню та зовнішню поверхню верхнього одягу, в якому ви плануєте перебувати на природі. Надягати одяг можна тільки після того, як спрей повністю висохне. За потреби повторно наносити спрей можна кожні 7 днів.
Використовувати цей засіб можна всім, в тому числі дітам та вагітним, через те що він не взаємодіє зі шкірою, а наноситься на одяг.
Спреї з ДЕТА
Засоби з ДЕТА (DEET, N,N-diethyl-3-methylbenzamide) можуть мати концентрацію від 10 до 75%. Оптимальний показник - 10-30 %.
Відсоток позначає тривалість захисту: 10% буде захищати від кліщів приблизно 2 години, а 20-30 % - близько 5 годин.
Такі спреї в концентрації 10-30 % можна використовувати для вагітних жінок та тих, хто годує дитину грудьми. Підходять вони й для дітей, але користуватися ними в такому випадку можна не більше одного разу на день.
Для захисту від кліщів спрей з ДЕТА треба нанести на всі ділянки тіла, що залишаються відкритими. На обличчя спрей треба наносити, попередньо розпиливши його на руки та уникаючи зони навколо очей, носа й рта.
Додаткові методі захисту
Для прогулянок краще обирати світлий одяг з довгими штанинами та рукавами. На ньому набагато легше побачити клеща та одразу струсити його.
Після повернення додому необхідно ретельно оглянути себе та членів родини. Якщо побачите кліща, його треба знати якмога скоріше, краще за все в межах доби.
Якщо в домі є сушарка, одяг після прогулянки варто закинути в неї буквально на 5 хвилин при максимальній температурі. Це дозволить знищити всіх шкідників. Якщо ж одяг мокрий, то час на сушіння значно збільшується - знадобиться як мінімум 50 хвилин.
Раніше портал Знай писав Європою шириться новий штам коронавірусу : який тривожний симптом не можна ігнорувати.
Крім того, ми повідомляли Після 50 років ви в групі ризику: хвороба, яка непомітно позбавляє зору.
Також портал інформував "Живцем знищують укриття": ворог тестує нову зброю - про що попереджають українців.
Останні новини
