Важливі зміни для людей з інвалідністю: як планують спростити життя

Знайти роботу для людей, які мають інвалідніть, це важкий квест. Але вже з 1 січня 2026 року підхід до працевлаштування таких людей дуже зміниться.
Про це розповів в етері телемарафону Володимир Василенко, заступник міністра соціальної політики України, повідомляє мінсоцполітики України на своїй офіційній сторінці в "Фейсбуці". За словами чиновника, збільшиться кількість можливостей для адаптації та інтеграції на ринку праці. А в роботодавців з'являться додаткові стимули для того, щоб брати на роботу людей з інвалідністю.
Які зміни заплановано?
З 1 січня 2026 року:
- скасують застарілі заборони на види робіт - буде дозволено працювати в тих напрямях, які не шкодять здоров'ю чи безпеці;
- квота на працевлаштування людей з інвалідністю становитиме 4 % (для приватного та державного сектору економіки);
- люди з інваліндністю та роботодавці будуть мати можливість соціального супроводу при працевлаштуванні.
Також планується новий підхід до виконання квоти, тобто замість штрафів буде надаватися можливість створити доступне робоче місце або компенсувати часткову зайнятість.
"В Україні лише 16% людей з інвалідністю працевлаштовано, у країнах ЄС цей показник набагато вищий — від 50 до 70%. Ми змінюємо цей підхід. Водночас, нашою метою є не формальне виконання квот, а реальна якісна зайнятість. Люди з інвалідністю мають жити гідно, з можливістю працювати та бути частиною економіки країни", - підсумував Василенко.
Раніше портал Знай писав Тривожне пророцтво Ванги на 2025 рік: що чекає на Україну – прорив чи прірва?
Також портал інформував Тарифи на електроенергію у серпні: чи зростуть платіжки та про що попереджають юристи.
Крім того, ми повідомляли Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги.
Останні новини
