Трамп погодив нову військову допомогу Україні: експерти сумніваються в її стабільності (Відео)

Не минуло і пів року. Саме 6 місяців знадобилося президенту США Дональду Трампу для того, щоб зрозуміти, що Україні необхідне озброєння. Щонайменше для того, щоб захистити себе. Напередодні і чільник Білого дому, і Пентагон повідомили: нова партія зброї для України буде. Трамп назвав цей крок вимушеним, адже українці мають захищати себе. І все це сталося після чергових тижнів зупинки постачання озброєння. У всіх деталях розбиралася журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.
Літаки летять, буде знову....американська зброя. Дональд Трамп особисто підтвердив наміри Міністерства оборони. Постачання зброї для України назвав "вимушеним". Українці повинні мати засоби для захисту, – пояснив чільник Білого дому. І додав: зараз Україна зазнає масованих ударів. Джерела видання "Зе Волл-Стріт Джорнал" повідомляють: у розмові із Зеленським Трамп розвіяв сумніви про призупинення постачання зброї до України. Сказав, що такого наказу не віддавав:
"Ми збираємося надіслати більше зброї. Ми маємо це зробити. Вони повинні мати змогу захистити себе. Зараз по них завдають дуже сильного удару. Нам доведеться надіслати більше зброї, насамперед оборонної зброї".
Пентагон також оприлюднив на сайті інформацію про постачання озброєння. Наголошують: за вказівкою президента Трампа Міноборони надсилає Україні додаткову оборонну зброю, щоб українці могли себе захистити. Поки американська сторона, зокрема, працюватиме над досягненням міцного миру та припиненням вбивств, додали у Пентагоні. Речник українського МЗС Георгій Тихий в інтерв'ю каже: варто забути про такі формулювання, як оборонна чи наступальна зброя. Бо Україна – жертва війни.
– Оця штучне якесь розрізнення – оборонна, не оборонна, летальна не летальна зброя. Ну, все зрозуміло, але просто справа в чому. В українському випадку будь-яка зброя оборонна, бо ми країни, на яку напали.
– Навіть якщо ми і в Курській області застосовували.
– Міжнародне право в принципі чітко прописує, що наші удари по Курській області і по будь-якій іншій російській області, якщо йдеться про удари по військовим цілям легітимним, а Україна саме по таких цілях і б'є, то це саме захист – це право на оборону. 51 стаття статуту ООН.
США надішлють стільки військової допомоги, скільки зможуть собі дозволити, – джерела "Зе Волл-Стріт Джорнал" мають таку інформацію і кажуть: вона була озвучена під час телефонної бесіди президентів США та України. Експерти ж додають свою ложку дьогтю у цю солодку бочку збройного меду. Акцентують: невідомо як довго триватиме так звана "милість" Трампа, і чи не зміниться знову його рішення, а зброя знову застрягне на кордонах.
"Важко прогнозувати, не знаємо наскільки довго буде тривати постачання того озброєння – і тиждень, і два, і місяць, а потім зненацька призупинене. Як Трамп пояснював, він начебто не зміг в очах путіна побачити бажання зупинити війну. Це виключно про оборонне, системи "Петріот" можливо, ракети чи інші оборонні рішення. Не очікую проривного, що постачання кардинально змінять щось на фронті. Буде постачатися те, що треба", – зауважив консультант Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Іван Ступак.
Видання "Політіко" зазначає: США дали зрозуміти Києву, що постачання інженерного обладнання та деяких видів бронетехніки незабаром відновляться. Одначе, за словами людей, які на умовах анонімності поділилися деталями поточних переговорів, жодних термінів поки що не назвали. Фахівці додають: такі дії Трампа головно звернені до власних виборців.
"Трамп розіграв із Україною нехитру комбінацію – руками заступника міністра оборони було призупинено постачання. А потім сам вийшов "весь у білому". Зараз, коли він боровся за величезний, символічний білль – фінансування, тому для нього важливо, щоб усе працювало ефективно, і він повинен думати про мід термс перспективи, які пройдуть у 2026 році. Він уже зараз прораховує перспективи. Окремо варто зважати на ймовірну появу нової "Партії Америки" на чолі з Ілоном Маском. Це цілком може дестабілізувати звичну двопартійну систему США. Враховуючи все це, нам як Україні слід у першу чергу покладатися на самих себе", – пояснив директор Інституту світової політики Євген Магда.
Постачання частини американської військової допомоги Україні можуть відновитися після серії зустрічей на високому рівні в Італії. Вже у четвер там стартує дводенна Конференція з відновлення України. І за джерелами "Політіко" – спецпредставник президента США Кіт Келлог планує провести переговори щодо цього питання з міністром оборони України Рустемом Умєровим.
Олена Рибінська, "5 канал"
Читайте також: Трамп під час розмови запевнив Зеленського, що не зупиняв допомогу Україні.
Дивіться також відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
