"Година свободи" для героя війни: ветерана ЗСУ судять за інцидент із поліцейським у Чернігові

Артем Панчик пройшов найгарячіші точки війни з росією. Але тепер ветеран має проводити майже увесь час під цілодобовим домашнім арештом. Його судять за інцидент із патрульними в Чернігові. В інтерв'ю "Цензор.НЕТ" Артем Панчик повідомив деталі події.
Як раніше повідомляла національна поліція – інцидент стався пізно ввечері, 21 травня. Панчик пояснює: на прохання знайомого привіз техпаспорт на авто, яке зупинили патрульні поліцейські. Знайомий Артема раптово почав бігти від поліції. Сівши в машину – попросив їхати та обіцяв пояснити все згодом. Коли вони заїхали у двір, знайомий вибіг з машини, а Артем почав здавати назад, щоб розвернутись. За версією поліції саме у цей момент він нібито здійснив наїзд на поліцейського та затиснув його між будинком та авто. У справі йдеться про тілесні ушкодження середньої тяжкості. Сам Панчик стверджує, що це були ненавмисні дії. За словами Артема, було темно, позаду світили проблискові сигнали патрульної машини і в дзеркалах не було видно поліцейського.
23 травня суд відправив ветерана під домашній арешт. 9 червня апеляційна інстанція пом'якшила умови – дозволила 60 хвилин на добу виходити з дому, щоб мати змогу доглядати доньку, поки дружина служить у ЗСУ.
Панчику інкримінують ч. 2 ст. 345 ККУ (насильство щодо працівника правоохоронного органу). Максимальна санкція статті – 5 років позбавлення волі. Його адвокати подають нову апеляцію та наполягають, що в справі немає складу злочину, а сама ситуація була радше побутовим конфліктом.
Під час спілкування із "Цензор.НЕТ" Артем Панчик розповідав про свою бойову історію, службу на передовій, участь у боях у найгарячіші дні вторгнення, втрату побратимів і складну спробу повернутися до мирного життя. Він не приховує: після фронту складно стримувати емоції, довіряти людям і реагувати на напружені ситуації.
Блогери, журналісти та ветеранські спільноти обурені: замість підтримки ветерана – Панчику обирають запобіжним заходом арешт і продовжують кримінальне переслідування. Активісти готують публічні акції, щоб привернути увагу до ситуації. Захисник шкодує, що трапилась така прикра ситуація і наголошує, що не відмовляється від відповідальності. Утім, наразі не може повноцінно доглядати за дитиною, бо дружина на військовій службі. Інших родичів, що можуть допомогти, родина не має.
Читайте також: 600 км пішки до столиці – ветеранська акція MISSION KYIV для збору коштів на реабілітацію ветеранів.
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
