Проблемы со 120 мм минами для ВСУ – обращение представителей медиа и общественных организаций
www.pravda.com.ua
Fri, 29 Nov 2024 16:12:03 +0200
Закликамо уряд реформувати політику контролю якості боприпасів та публічно відзвітувати про результати розслідування. Упродовж останніх тижнів представники медіа та громадські діячі неодноразово повідомляли про проблеми, які українські військові мали через використання мін 120 та 82 калібру українського виробництва.
Зпоміж ключових порохи й низька якість підривника та як результат неможливість використати їх ефективно під час бойових дій та загроза життю військових.
Зокрема, як вказуться в матеріалі ZN.UA, під час стрільб із 18 вересня по 10 листопада зясувалося, що міни відхилялися від точки прицілювання на 100600 метрів по дальності були невиходи мін зі ствола міномета нерозриви мін у цілі міни падали на тракторії польоту на відстані 10150 метрів від міномета при зміні прицілу міна неправильно змінювала дальність польоту поодинокі випадки невиходу міни з труби, догоряння пороху в стволі.
Все це вказу на комплексну проблему як у виготовленні вітчизняного боприпасу, так і в системі контролю якості, який уповноважені проводити представники Головного управління технічного оцінювання та контролю якості озброння та військової техніки Міністерства оборони України. У звязку з виявленими проблемами ми вимагамо від Міністерства оборони України, Міністерства стратегічних галузей промисловості, правоохоронних та антикорупційних органів провести належну перевірку діяльності законтрактованого підпримства та військового представництва, що оцінювало його виробничі спроможності та якість виготовленої продукції, за якими можуть стояти як корупційні діяння, так і умисний підрив обороноздатності країни під час повномасштабної війни з ворогом.
Ми переконані, що до такої перевірки мають бути залучені представники державних установ, що здійснюють демократичний цивільний контроль над силами безпеки та оборони, та представники громадськості, які активно залучені до адвокації надання Україні зброї міжнародними партнерами. Також ми закликамо Кабінет міністрів України ініціювати комплексну реформу інституту військових представництв Міноборони, привести політики контролю якості ОВТ та вимоги до технологічного процесу виготовлення вітчизняних боприпасів у відповідність до стандартів якості НАТО.
Ми, представники громадянського суспільства та медіа, також мусимо наголосити, що подібні випадки в майбутньому мають бути попереджені та не мають повторюватись, щоби не підривати довіру громадян до держави та довіру міжнародних партнерів до України та українського обороннопромислового комплексу, який наразі потребу значних інвестицій.
Особливо з огляду на те, що ця тема вже набула розголосу і за кордоном про неї активно пишуть іноземні медіа.
Олена Трегуб виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії НАКО Тетяна Ніколанко журналістка, членкиня Громадської Антикорупційної ради при МОУ Анастасія Шуба волонтерка, заступниця голови Громадської Антикорупційної ради при МОУ Максим Костецький голова Центру формування політики Вікторія Войціцька народний депутат 8 скликання ВРУ Марина ДанилюкЯрмолава журналістка, автор ютубів Цензорнет та Шоубісики Юлія Кирінко спеціальна кореспондентка ТСН, 11.
Анастасія Федченко журналістка Ганна Гопко мережа захисту національних інтересів АНТС Леся Литвинова співзасновниця БО БФ СВОЇ, ветеранка, сапер Андрій Цаплінко спеціальний кореспондент, ТСН Тиждень, 11 Ірина Сампан вонна кореспондентка, шефредакторка новин на Громадському радіо Юрій Ніколов Наші гроші Даря Каленюк виконавча директорка Центру протидії корупції вгенія Мазур Liga.net
Последние новости
больше новостей