У Повітряних силах розкрили особливість атаки росіян, чому Захід не запроваджує суворіші санкції проти РФ – хроніка 1203-го дня Великої війни (Відео)

Російська атака зачепила будівлю поблизу представництва Європейського Союзу в Україні. Це підтвердила амбасадорка Катаріна Матернова. За її словами, росія щодня демонструє свою цілковиту незацікавленість у припиненні війни. Чи постраждали дипломати, про яку особливість цієї атаки зазначили Повітряні сили та чому Захід не запроваджує суворіші санкції проти Кремля? – хроніка 1203-го дня Великої війни в огляді журналістки "5 каналу" Ганни Рибалки.
Це – Київ. Стрімке наближення небезпеки. Запис із нагрудної камери поліцейського фіксує удари дронів по столиці. Після повторного удару поліцейські біжать до будинку, який постраждав. З'ясовують, чи є постраждалі. І гасять займання.
Це одна однієї із наймасованіших комбінованих атак за останній час. Ворог застосував дрони-камікадзе та ракети. 5 годин лютого жаху.
– У квартиру було пряме влучання. Ми з моїм 14-річним сином ховалися у ванній кімнаті. Я хотіла би сказати, що правило двох стін не слід ігнорувати, оскільки воно дає людям шанс залишитися живими.
росія запустила проти України понад триста безпілотників та ракети. Зокрема, північно-корейські, підтверджують Повітряні сили. В бойову частину заклали найнебезпечнішу вибухівку для людей.
"Це можуть бути термобаричні боєприпаси, можуть бути осколково-фугасні боєприпаси, але також і шрапнель,...це для того, щоб вразити якомога більші відстані. Саме від цього можуть постраждати не лише техніка, автомобілі, як часто відпорошувають шрапнелі, ми бачимо ці кадри, але і люди. Тому, власне, при таких атаках щоразу звертається до громадян усіх служби, щоб не знаходитись біля вікон", – зауважив речник Повітряних Сил Юрій Ігнат.
Російські безпілотники пошкодили будівлю біля представництва Європейського Союзу в Україні. Це підтвердила пані посол Катаріна Матернова:
"Минулої ночі на Київ скоєно жахливий напад з безпілотниками, сотнями безпілотників та ракет. Будівля прямо навпроти делегації Європейського Союзу серйозно пошкоджена. А автомобіль на нашій парковці пошкоджений уламками. росія щодня демонструє свою повну незацікавленість у припиненні війни чи реагуванні на прагнення України до припинення вогню. І, на жаль, вона щодня атакує цивільне населення та цивільні цілі".
Українці загартовані обстрілами. Але світ – ще ні. "Чорна хмара" – це драматична художня інсталяція. Вона вражає насамперед візуально – має 30 метрів завдовжки та 15 метрів заввишки, а важить майже вісім тонн. Інсталяцію, яку спершу показали на Софійській площі, створили для арт-фестивалю Burning Man, який відбудеться у серпні в пустелі Блек-Рок у штаті Невада в США. Чотири кілометри тканини. Моторошні звуки, що нагадують артилерійський вогонь, вибухи, дрони та звуки військової техніки. "Приготуйтеся. Зло вже не за горами", говорить до світу художник Олексій Сай, який створив цей витвір мистецтва:
"Готуйтеся. Неприємності уже дуже поруч, і варто до них повернутися обличчям".
Також виконавча продюсерка проєкту "Чорна хмара" Марія Мороз сказала:
"Ми обговорювали, що розповімо іноземним глядачам, що привезти з собою. Я пам’ятаю крихітний клаптик паперу з малюнком чорної хмари. І ось вона".
Своєю ж чергою кияни коментують:
– Наскільки я розумію, це чорна хмара. Але чорна хмара на землі схожа на вибух. У першу мить після вибуху піднімається чорний дим. Якби це було десь високо в небі, я б асоціював це з хмарою, але так, як воно є, це викликало в мене образи вибуху, руйнування.
– Я йшла на роботу, коли побачила цю інсталяцію. Вона змусила мене думати про щось зле. Вона нагадала мені про війну. Ці чорні кола, хмари.
Але терор, з яким живуть українці, це не артінсталяція, а реальність. Як світ реагуватиме на дії росії? Захід не запроваджує суворіші санкції проти Кремля, бо Україна не вдалася до мобілізації вісімнадцятирічних. Про це говорить президент Зеленський в інтерв'ю угорському медіа. Каже: успішна операція "Павутина" засвідчила – передусім важливі не кількість людей, а зброя і технології. За його словами, санкції мали б бути спрямовані саме на ті гроші, які росіяни використовують для фінансування війни:
"Я ніколи раніше про це не говорив, але оскільки ви запитали, я скажу вам, що думаю, бо це делікатне питання: я не вважаю, що ми повинні мобілізувати людей із 18 років, як думали лідери інших країн. Операція "Павутина" засвідчила, що важливі не кількість людей, а зброя та технології. І гроші, і тиск…Однак, коли справа доходить до санкцій – західні партнери перераховують причини, через які вони вирішили їх не запроваджувати, зокрема те, що Україна не мобілізувала чоловіків віком від 18 років".
Тим часом Європейська комісія представила 18-тий пакет санкцій проти росії. У ньому, зокрема, заходи проти російських банків та енергетичного сектору країни-агресорки. А ще – заборона на використання газопроводів "Північного потоку 1" і "Північного потоку 2" та зниження цінової "стелі" на російську нафту до 45 доларів за барель та заборона країнам ЄС закуповувати нафтопродукти з російської сировини.
Ганна Рибалка, "5 канал"
Читайте також: ЄС погодив 17-й пакет санкцій проти росії: під ударом – тіньовий флот.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
