Росіяни окупували кілька населених пунктів Сумщини, чи постачає Китай продукцію для військових заводів РФ – хроніка 1189-го дня Великої війни (Відео)

Окупанти зайняли частину Сумської області. Йдеться про чотири населених пункти у прикордонні, повідомив чільник обласної військової адміністрації Олег Григоров. Запевняє, що цивільні у безпеці, адже місцевих мешканців давно евакуювали. Водночас до росії може долітати більше американської зброї. Дональд Трамп серйозно міркує про те, щоб скасувати всі обмеження свого попередника Джо Байдена. Про головні заяви 1189 дня Великої війни – в огляді нашої журналістки Марії Дрозд.
Росіяни окупували частину Сумщини. Під контролем ворога опинилися Новеньке, Басівка, Веселівка і Журавка. Про це вже офіційно повідомив очільник обласної військової адміністрації Олег Григоров. Натомість загрози для цивільних немає. Влада зазначає, що мешканців цих сіл давно евакуювали.
"Цей район – це північний фланг нашого курського угруповання. І бої там тривали вже час. Ворог вже рвався до Басівки. Це з метою обійти з півночі нашого угруповання. Ці села протягом тижнів, більше тижня, по-моєму, днів 10, вони перебували в сірій зоні, ну от визначили, що противник там закріпився. І це цілком очікувані дії. Далі що буде? Далі все залежатиме від того, як розвиватиметься хід бойових дій на курському напрямку", – пояснив керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук.
За словам експерта, окупанти мають для цього певний резерв, однак навіть якщо вони витіснять зі своєї території ЗСУ, то, найімовірніше, перегрупують сили на гарячіші напрямки, зокрема Донеччину. У військовій адміністрації також додали, що окупанти пробують просунутися далі, щоб створити так звану "буферну зону". Тривають бої на околицях, однак ЗСУ тримають ситуацію під контролем і не дають росіянам зайти вглиб області. Проте вглиб території рф можуть долетіли недоброзичливі безпілотники. За тисячу кілометрів від російсько-українського кордону місцеві зустрічають повітряних гостей.
Володимирська область, місто Муром. Саме там розташований приладобудівний завод росіян, який забезпечує окупантів складниками до боєприпасів, приладами для флоту та авіації. Україна та ЄС запровадили проти підприємства санкції, до обмежень, ймовірно, долучилися і дрони.
Десятки російських військових заводів отримують продукцію від свого головного партнера. Китай постачає верстати, спецхімію, порох та компоненти для кремлівських виробників. Про це повідомив Олег Іващенко, керівник Служби зовнішньої розвідки України. Співпрацювали й у галузі авіації, а станом на початок цього року 80 % критичної електроніки для російських безпілотників – китайського походження. Однак слова українського розвідника поквапилося спростовувати китайське МЗС.
"Позиція Китаю щодо українського питання завжди була чіткою. Він активно виступає за припинення війни і вогню, за мир і сприяння переговорам. Китай ніколи не постачав летальну зброю жодній зі сторін конфлікту і суворо контролює військову та цивільну продукцію подвійного призначення. Українська сторона це добре знає. Китай рішуче виступає проти безпідставних звинувачень і політичних маніпуляцій", – наголосила речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін.
Вочевидь, зусилля Китаю досягти миру не допомагають. Водночас змінити переговорну тактику готовий Вашингтон. Видання Kyiv Post довідалося, що президент США всерйоз міркує над тим, щоб скасувати обмеження Джо Байдена на далекобійність атак по росії. За словами чиновників, обізнаних із цією ідеєю, Трамп вважає, що чинні ліміти не змусять путіна сісти на стіл переговорів. Щоправда, деталей – які саме заборони і на які види озброєння планує зняти Трамп – не розкрили.
Марія Дрозд, "5 канал"
Читайте також: "Буферна зона" від путіна – прикриття наступу чи політичний блеф: що кажуть експерти.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
