В ГУР відповіли Редісу щодо обміну полоненими

Представник Головного управління розвідки, заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов пояснив відсутність серед звільнених в рамках обміну "1000 на 1000" військовослужбовців Азову та українців, які перебувають у полоні з 2014 року, повідомляє Суспільне.
За його словами, обмін відбувався на основі "взаємних списків", і саме російська сторона визначала, кого готова передати Україні, і так само українська сторона формувала свій список.
"Але кожен, хто знаходиться в російському полоні, має бути повернутий. Україна бореться за кожного свого громадянина. Україна працює дуже в важких умовах повномасштабного вторгнення і Маріупольський гарнізон – це один з пріоритетних напрямків з повернення", – сказав Юсов.
Також він розповів, що Росія ігнорує запити на обмін українців, які перебувають у полоні з самого початку російської агресії у 2014 році, або відмовляє в такому обміні.
Пряма мова: "Вони (росіяни – ред.) говорять "це не військовополонений і не може бути повернутий в рамках обміну". Тобто відмов є багато, але факт залишається фактом. Це порушення міжнародного гуманітарного права, це чергові злочини проти людності. І кожен має повернутись додому".
Як повідомлялось, 25 травня Україна та Росія провели третій етап обміну військовополоненими у форматі 1000 на 1000. В Україну вдалося повернути 303 оборонці.
Командир бригади Нацгвардії Азов, полковник Денис Прокопенко (Редіс) обурився через обмін полоненими. Він заявив, що в обміні "1000 на 1000" немає жодного азовця, "зате повернувся покидьок, який просив ножа у вертухаїв, щоб різати наших бійців".
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
