Обіцяли – і тиша: коли українки матимуть право на батьківські виплати в Європі

Чеська влада знову обговорює важливе питання: чи мають українки, які отримали тимчасовий захист, мати право на rodičяк – це місцеві "декретні виплати", які добре знайомі чеським батькам.
Наразі українки на тимчасовому захисті їх отримати не можуть – їм надано лише гуманітарну допомогу на їжу та житло. Про це пише Czechia Online.
Зараз багато українок з маленькими дітьми отримують лише мінімум, а якщо влаштовуються на офіційну роботу – цю допомогу можуть взагалі урізати. Через це частина жінок змушена шукати неофіційний заробіток.
Громадські організації вважають, що доступ до rodičяку міг би полегшити життя багатьом сім'ям, особливо тим, хто вже давно в Чехії і хоче залишитися тут.
Міністр праці ще минулого року обіцяв розглянути це питання, але й досі нічого не змінилося. На реальних зрушень чекати не варто як мінімум до парламентських виборів.
Зараз уряд зайнятий іншою реформою – планує об'єднати всі виплати в одну систему (superdávka), яка має запрацювати з жовтня 2025 року . І лише після цього повернуться до теми українок.
Деякі експерти сподіваються, що rodičяк міг би трохи підвищити народжуваність у країні. Але демографи налаштовані скептично: навіть якщо виплати дадуть усім 50-60 тисячам українок дітородного віку, на цифри по країні це не вплине.
Нагадаємо, українців з дітьми звільнили від податків: кому батьківство допоможе заощадити
Раніше ми писали про те, що біженцям у Європі буде важче залишитися: перевірятимуть біографію
Крім того, Знай.ua повідомляв, військовослужбовець – не привід не платити аліменти: Мін'юст пояснив, як їх стягнути
Останні новини
