Дешево, але вкрай ефективно: ця приправа знищить більшість шкідників на городі

Серед простих і доступних засобів для боротьби зі шкідниками гірчичний порошок посідає особливе місце. Він не тільки ефективний, а й безпечний для довкілля, людей і домашніх тварин.
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає, як правильно використати цей природний інсектицид.
Переваги гірчиці як природного засобуГірчиця - доступний і дешевий засіб, який легко знайти в продажу. Вона не забруднює ґрунт і не шкодить корисним комахам. Завдяки своїй природності, підходить для використання в органічному землеробстві.
А її багатофункціональність робить її незамінним помічником на городі. До того ж, її можна комбінувати з іншими натуральними засобами для підвищення ефективності захисту.
Які шкідники бояться гірчиціГірчичний порошок ефективно відлякує багатьох шкідників, зокрема капустяну міль, білана, хрестоцвітну блішку. Також він добре справляється з дротяником, нематодою, попелицею та листогризучими гусеницями. Навіть вогнівка втрачає активність після регулярної обробки ділянки гірчицею.
Це універсальний засіб для боротьби зі шкідниками без застосування хімії. Особливо корисний він на молодих рослинах, які часто страждають від атак шкідників у перші тижні росту.
Як приготувати та застосовувати настій- Для приготування настою беруть 2 склянки порошку гірчиці на 10 літрів рідини.
- Розчин настоюють три доби, після чого обробляють рослини кожні 10 днів.
- Для посилення ефекту можна додати тютюновий пил (1 склянка) та рідке господарське мило (40 г).
- Обприскування слід проводити вранці або ввечері, щоб уникнути опіків на листі.
- Ретельне процідження настою перед обробкою допомагає уникнути забивання обприскувачів.
Цибулева та морквяна муха бояться сухої гірчиці, особливо в суміші з деревною золою (у пропорції 1:3). Суміш розсипають у міжряддях моркви, цибулі та інших уражених рослин. Якщо є проблема зі слимаками - така суміш теж допоможе.
Додатково до неї іноді додають порошок пекучого перцю для посилення дії. Таке сухе застосування також стримує появу деяких ґрунтових грибків.
Міфи про гірчицю: коли вона не працюєХоч гірчиця і є ефективним засобом, вона не рятує від усіх шкідників. Наприклад, колорадський жук не реагує на гірчичний порошок - це поширений міф.
Так само не варто вірити, що гірчиця здатна знищити бур’яни . Для боротьби з ними дієві лише гербіциди або механічне прополювання. Краще спиратися на досвід практичного застосування, а не на сумнівні поради з інтернету.
Вас може зацікавити
- Що не можна робити садівникам та городникам у травні
- 6 "корисних" рослин, на які не варто витрачати сили
- Як підвищити урожай яблук в півтора-два рази - треба лише одно добриво
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: сайти Southern Living, Ogorod.ua.
Останні новини
