Неадекватність чи конструктив? в МЗС назвали "меморандум" про перемир'я тестом для РФ

Керівництво РФ у своїх пропозиціях меморандумі щодо можливого майбутнього припинення бойових дій проти України та перемир'я буде змушене продемонструвати справжні наміри Кремля стосовно війни.
Про це передає РБК-Україна з посиланням на заяву речника міністерства закордонних справ України Георгія Тихого в ефірі національного телемарафону.
Щодо затягування процесуВисловлюючись про ініційовану Кремлем історію з меморандумом щодо можливого перемир'я, представник МЗС України пояснив, що намагається зробити російська сторона.
"Вони намагаються затягнути час, перетворити це на нескінченну історію. І от навіть зараз цей меморандум… Невже потрібен тиждень, щоб підготувати меморандум?" - каже Тихий.
Про "тест" для КремляНа думку речника міністерства, нині "це буде тест для росіян", й зараз російське керівництво "покаже всьому світу, що вони включать в цей меморандум".
"Якщо буде умовно набір стамбульських "хотєлок" зразка 2022 року, то…. Вони зараз стоять перед розвилкою, на роздоріжжі, що зробити. Або вони покажуть, що не адекватні і висувають максималістські вимоги, які всі розуміють, що ніхто не буде приймати. Або вони намагаються демонструвати якийсь конструктив", - висловився він.
Питання щодо бачення документа, алгоритму і майданчиківЩо стосується питання, яким має бути документ, Тихий зазначив, що наразі українська сторона разом з країнами-партнерами "чекає на російського бачення".
"Вони мають виступити з пропозиціями меморандуму", - акцентував речник МЗС.
Він дав ствердну відповідь на питання, чи було оговорено, що хтось має першим представити свої пропозиції.
"Звісно, алгоритм визначено. Зараз всі чекають російських пропозицій, які ми не знаємо, коли будуть. Вже тиждень триває підготовка пропозицій. Але вже нібито ми чули (главу МЗС РФ Сергія) Лаврова, що в понеділок можуть дати. Коли вони дадуть, ми будемо аналізувати і свої пропозиції висловлювати", - розповів Тихий.
Також представник МЗС додав, що у питанні щодо наявності можливих майданчиків - в української сторони "проблем немає".
"Питання в тому, щоб зустрілися лідери. Наш президент готовий до цього, а (російський диктатор Володимир) Путін уникає цього", - резюмує він.
Ініціатива Кремля про меморандум і реакція УкраїниНагадаємо, 19 травня російський диктатор Володимир Путін після розмови з президентом США Дональдом Трампом заявив, що РФ готова працювати з Україною над меморандумом щодо можливого майбутнього мирного договору.
За словами глави Кремля, він домовився з американським лідером "про те, що Росія запропонує і готова працювати з українською стороною над меморандумом з приводу можливого майбутнього мирного договору з визначенням низки позицій".
Після цього президент України Володимир Зеленський відреагував на ініціативу та зазначив, що Трамп та Путін обговорили меморандум, який може бути прийнятий у двосторонньому форматі. Глава української держави додав, що цей меморандум потім "може призвести до мапи, яка веде до закінчення війни, до договору про це".
Примітно, що тоді ж спікер російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що "не має і бути не може" конкретних термінів підготовки меморандуму з Україною.
23 травня президент Зеленський зауважив, що РФ за тиждень не змогла підготувати "меморандум" про перемир'я з Україною. Він різко розкритикував зволікання з боку Москви.
Додамо, сьогодні глава МЗС РФ Лавров заявив, що Москва готує для Києва проєкт документа, де будуть вказані її вимоги для миру. Його начебто планують передати після завершення обміну полоненими "1000 на 1000".
Своєю чергою 23 травня глава МЗС України Андрій Сибіга розповів, що українська сторона готує своє бачення перемир'я та очікує пропозицій від Росії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
