Димові шашки, траншеї і танки: як морські піхотинці виборюють право носити берет – відео (Відео)

За право носити берет кольору морської хвилі доводиться неабияк поборотися. Понад 9 км перешкод. Вправи та випробування, що підтверджують фізичну форму та психологічну готовність бійців. Це іспит, який проходить морпіх. Як його складали цього року військовослужбовці 505-го батальйону морської піхоти, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Софії Фесік.
Один шанс на берет: як морпіхи доводять свою силу
Димові шашки, колючий дріт, траншеї і танки. Так морські піхотинці виборюють право носити берет. Кожну групу бійців супроводжує інструктор – сержант або офіцер із більшим досвідом служби. Навесні торік головний сержант 505-го окремого батальйону морської піхоти на позивний "Рись" повернувся із навчань у Великій Британії. Одразу ж після цього пройшов смугу перешкод. А вже наступного дня комбат доручив йому готувати інших хлопців.
"Для морпіха пройти цю смугу перешкод – це велике досягнення, стимул. Не кожному дано заробити берет морського піхотинця. Тобто смуга перешкод проходиться раз у житті. Тобто якщо десь щось незрозуміло – берет знімається. Він більше не проходиться, вручається один раз. І той, хто здобув цю перемогу, пройшов цю смугу перешкод, він пишається своїм досягненням", – розповів головний сержант 505-го окремого батальйону морської піхоти на позивний "Рись".
Коли лунає команда замаскуватися – у хід іде все, що під рукою.
"Було дуже важко, дійсно", – зауважила військовослужбовиця Анна Тату.
Дівчина приїхала в Україну з Бельгії на початку повномасштабного вторгнення волонтерити. Проте рік тому вирішила долучитися до Збройних Сил і стати морським піхотинцем. І хоча на одній нозі у дівчини протез, це не завадило їй подолати смугу перешкод.
"Тому що це великий виклик. Це досягнення, багато перемог і страждань. І я роблю це за своїх побратимів: за тих, що поруч і тих, що загинули. Моя нога зараз не адаптована. Утім навіть із найкращою ногою у світі це досить складно пройти", – пояснила військова.
Немає неможливого: історії сили та єдності
Весь час бійці в русі: відтискання, біг, імітація поранення та евакуації. Інструктори створюють умови, максимально наближені до бойових. Тож часу на відпочинок немає. У повітрі дзижчать дрони.
Щоб дістатися наступного етапу, доводиться перелазити дерев'яну стіну, здолати колючий дріт, перепливти заповнену водою траншею, спуститися на мотузці.
Кричати, розізлитися і тягнути далі – такі настанови дає інструктор, коли бійці переходять до одного з найскладніших етапів випробування.
"Дві смуги я успішно прогулював, на третю вже не вийшло. Найважче – це колода, все. Качати руки і ноги, і спину, бо це все треба. Я відчув це на собі", – поділився військовослужбовець на позивний "Режисер".
Для проходження смуги є неодмінна умова: термін служби не менш як пів року. Випробування добровільне. І як кажуть самі військові, бажання подолати перешкоди є у багатьох, але не всім вдається дістатися фінішу.
Випробування – командне. Смуга розрахована на групове проходження для того, щоб згуртувати бійців. Бувало, що один підвертає ногу, а інші підхоплюють і допомагають іти далі – розповідають інструктори. Один із бійців 505-го окремого батальйону морської піхоти, що подолав усі перешкоди і отримав право носити берет, – колишній кореспондент "5 каналу", а нині український захисник – Юрій Пугач.
Софія Фесік, "5 канал"
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
