У Туреччині видали ордери на арешт 63 військових за спробу держперевороту

Прокуратура Туреччини у п’ятницю видала ордери на арешт 63 чинних військовослужбовців через підозру у зв’язках з організацією, яку Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту у 2016 році. Про це повідомляє AP у п’ятницю, 23 травня.
Як повідомляє прокуратура Стамбула, серед підозрюваних - чотири полковники, а також представники армії, флоту, військово-повітряних сил та жандармерії. Унаслідок ранкових рейдів по всій країні затримали 56 осіб.
За даними слідства, всі вони пов’язані з забороненим угрупованням, яке влада називає "Терористичною організацією Фетуллаха" (FETO). Лідер цієї структури, проповідник Фетуллах Гюлен, помер у жовтні минулого року у США, де мешкав у вигнанні з 1999 року.
Під час спроби перевороту в липні 2016 року загинули близько 290 осіб. Заколотники атакували парламент і президентський палац.
Після невдалої спроби перевороту в Туреччині почалися масові чистки в армії, поліції, судах і державних установах. Було заарештовано десятки тисяч осіб, а школи, медіа та бізнеси, пов’язані з Гюленом, - закрили.
Прокуратура зазначає, що підозрюваних викрили через телефонні зв’язки, і додає, що FETO досі становить "найбільшу загрозу конституційному ладу та виживанню держави". За даними відомства, з 2016 року було затримано понад 25 тисяч військових підозрюваних.
Фетуллах Гюлен, колишній імам, який тривалий час мав впливову мережу прибічників, свого часу сприяв сходженню Ердогана до влади. Однак їхній союз зруйнувався після розслідувань щодо корупції та закриття гюленівських навчальних закладів. Гюлен заперечував свою причетність до спроби перевороту. Своєю чергою, Туреччина безуспішно вимагала його екстрадиції зі США.
У ніч на 16 липня 2016 року в Туреччині відбулася спроба державного перевороту, організована частиною військових, які виступили проти уряду Реджепа Таїпа Ердогана. Заколотники захопили низку стратегічних об’єктів у Анкарі та Стамбулі, проте переворот було придушено за кілька годин. Загинуло близько 290 осіб, понад 2 тисячі отримали поранення. Турецька влада звинуватила у підготовці перевороту ісламського проповідника Фетуллаха Гюлена, який мешкав у США. Відтоді в країні тривають масштабні чистки в армії, поліції, судах та інших державних структурах.
Протести та блокування соцмереж. Ситуація в Туреччині
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
