Цих фахівців шукають по всій Америці, а в Україні - їх надлишок: список вас здивує

Ринок праці в Сполучених Штатах переживає дефіцит спеціалістів. Американські компанії пропонують високі зарплати, бонуси та додаткові пільги, але не можуть знайти фахівців на десятки тисяч вакансій. Іронія в тому, що в Україні ці професії часто залишаються недооціненими, а фахівці - або працюють не за спеціальністю, або змушені шукати щастя за кордоном.
РБК-Україна (проєкт Styler) зібрало перелік найбільш дефіцитних професій у США, де українські кадри могли б не лише закрити потребу, а й кардинально змінити своє життя.
Медсестри та доглядальникиУ США хронічно бракує медичних працівників середньої ланки. За даними Бюро трудової статистики США (BLS), до 2030 року медсестри та доглядальники для людей похилого віку стануть однією з найбільш дефіцитних категорій. Причина - старіння населення та вигорання медиків після COVID-19. У середньому медсестра у США заробляє близько 75-80 тисяч доларів на рік.
Тим часом в Україні тисячі дипломованих медсестер або працюють за мінімальні зарплати в лікарнях, або їдуть до Польщі, Німеччини і Чехії як доглядальниці. Парадокс ще й у тім, що багато хто з них має набагато вищу кваліфікацію, ніж вимагається у США.
Вчителі початкової і середньої школиБрак вчителів у США - ледь не проблема національного масштабу. Особливо критична ситуація з викладанням природничих наук: фізики, біології, хімії, математики. У деяких округах школи змушені скорочувати кількість предметів або вводити спрощені курси.
В Україні ж педагоги з дипломами часто змушені працювати за мізерні гроші або йдуть з професії зовсім. Молоді вчителі не затримуються в державних школах, а ті, хто залишається - часто мають другий підробіток (наприклад, репетиторство). При цьому їхні знання й методики не гірші, а багато у чому й кращі, ніж у західних колег.
Інженери HVAC-систем (опалення, вентиляція, кондиціонування)Сфера будівництва в США потребує понад 200 тисяч спеціалістів HVAC. Вони потрібні як для монтажу систем в новобудовах, так і для обслуговування старих житлових фондів. Середня ставка - від 25 до 40 доларів на годину.
Натомість українські навчальні заклади щороку випускають сотні таких фахівців, які здебільшого не можуть знайти стабільної високооплачуваної роботи в Україні або змушені працювати в тіні.
Фахівці з вентиляції та кондиціонування мають стабільний попит у США (фото: Freepik.com)
Як уже було сказано вище, будівельний сектор США критично потребує робітників. Брак кваліфікованих зварювальників, мулярів, бетонників і електриків загрожує зривом інфраструктурних проєктів. Федеральна влада інвестує мільярди в дороги й мости, але немає кому працювати.
Водночас ці ж спеціальності дуже поширені серед українців. Проблема в тому, що вони або недооцінені, або сезонні. Багато фахівців уже давно працюють у Європі, хоча мають досвід, якому позаздрять багато американських колег.
Фахівці з технічної підтримки й ІТ-адміністраториМалий і середній бізнес у США масово шукає фахівців із налаштування та підтримки внутрішніх комп’ютерних мереж. Зарплата - від 55 тисяч доларів на рік. Вимога - базові навички з адміністрування й хороша англійська.
В Україні останніми роками - справжній вибух IT-освіти, і багато людей отримали базову кваліфікацію. Але не всім вдається знайти роботу без досвіду, тож багато хто міг би реалізувати себе саме в цій ніші на міжнародному ринку.
Молодші юристи (паралігали)Юридичні фірми в США активно шукають помічників юристів - тих, хто може готувати документи, перевіряти контракти, складати юридичні довідки. Це не вимагає повноцінної адвокатської ліцензії, але оплачується на рівні 50-60 тисяч доларів на рік. Однак знайти, виявляється, таких працівників не дуже і просто…
Зате щороку українські університети випускають тисячі юристів, багато з яких не можуть знайти роботу. Знання англійської, адаптація до американського права - і перспективи відкриваються дуже широкі.
Інженери (механіки, електрики, будівельники)Потреба в інженерах у США стабільно висока . Додатково її підкріплює перехід до "зеленої" енергетики та інвестиції в нові заводи.
Українські інженери мають потужну технічну освіту - багато з них ще радянської школи. Але через низькі зарплати вони або залишають професію, або працюють у зовсім інших галузях.
Вас може зацікавити
- Як українські актори підкорюють Голлівуд - історії успіху та провалів
- Польща посилила вимоги для студентських віз - кого більше не пустять
- Як скоро ШІ залишить мільйони людей без роботи
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: дані U.S. Bureau of Labor Statistics, аналітичні огляди зайнятості від Мінекономіки України, платформи для пошуку роботи.
Останні новини
