UA
  • Новини
  • Відео
  • Популярні
  • Пошук
  • Програми
download white apps
Завантажити

Як аграрій з Київщини врятував свій бізнес після російського наступу

tsn.ua
Thu, 22 May 2025 20:03:00 +0300
Як аграрій з Київщини врятував свій бізнес після російського наступу

Гостомель — селище, яке одним із перших прийняло удар ворога. Тут постраждали не лише житлові будинки, а й бізнес. Але деякі підприємства змогли вистояти. Далі у матеріалі TSN.ua  — історія одного родинного бізнесу, якому довелося пройти багато випробувань.

Втрати компанії через війну

Пан Сергій — власник ТОВ «РЕНО». Він уже понад 20 років відповідальний за те, аби 700 гектарів землі давали врожай. Займатися бізнесом пан Сергій почав у 2004 році. Тоді висаджували лише маленьку моркву або так звану baby carrot. Згодом асортимент поповнився цибулею, буряком і картоплею. Все разом — готовий борщовий набір, щоправда без капусти. До початку повномасштабного вторгнення підприємство на Київщині вирощувало близько 16 тисяч тонн овочів. Ви могли побачити їхню продукцію на прилавках знайомих супермаркетів. Підприємство розвивалося і росло, але одного дня трапилося непоправне.

«Ми вийшли на роботу як завжди. І десь о 10 годині летять гелікоптери, їх там біля 30. Летять звичайні воєнні гелікоптери, невідомо чи вони російські, чи вони українські. Це Гостомель, аеропорт Антонова від цієї точки десь 600-700 метрів. І вони почали бомбити прямо над нашою головою, летіли осколки. Виробництво все працювало. І в цей час воно раптово зупинилося», — каже Сергій Завгороднюк, власник ТОВ «РЕНО».

Зовсім поруч із підприємством у лютому 2022 велися запеклі бої. Офісні приміщення — розтрощило, склади — пошкодило. Поливні установки, трактори, комбайни — розбомбило.

«Коли почалась війна, компанія „Сільпо“ телефонує і каже: картоплю везете? А ми кажемо: так війна ж, нас бомблять. Та яке бомблять, везіть картоплю», — розповідає пан Сергій.

Через ворожі дії збитків було чимало. Київський науково-дослідний інститут судових експертиз оцінив усе сотнями мільйонів гривень. Підприємство намагалося відновити роботу, однак ситуація залишалася складною.

Як вдалось врятувати підприємство

Саме у цей момент підприємство знайшло підтримку у вигляді кредиту від Райффайзен Банку, який є одним із лідерів у фінансуванні аграріїв.

«З ТОВ „РЕНО“ ми познайомилися у 2022 році, клієнт переживав дуже важкі на той період часи. Тому що їхній бізнес щойно вийшов з окупації, з великими руйнуваннями, втратами. Вразила їхня стійкість. Вразив їхній позитив, їхня віра у світле майбутнє і чітка позиція не зупинятися, розвиватися та працювати далі. Неможливо було не хотіти допомогти такій компанії і такому бізнесу розвиватися, тому що найкраще й найцікавіше, що є в нашій справі — це колаборація з клієнтами», — каже Ярослава Конченко, керівниця групи продажів і роботи з ключовими клієнтами бізнес банкінгу у Райффайзен Банку.

Райффайзен Банк надав кошти для того щоб, компанія мала можливість поповнювати свій оборотний капітал, закуповувати сировину, сіяти продукцію та доглядати за урожаєм до моменту збору. Підприємство відновило свої землі, які були пошкоджені під час окупації Київської області. Насамперед, йдеться про розмінування.

«Поля були заміновані. Всі ми розміновували їх упродовж майже півтора сезонів. Поки не розмінували всі поля. ДСНС і керівництво Гостомельської сільської ради нам дуже допомагали, щоб відновити посадку моркви та картоплі», — каже Сергій Завгороднюк, власник ТОВ «РЕНО».

Пан Сергій зазначає, що ризик роботи на полі все ж зберігається. Росіяни продовжують атакувати мирні міста і часто скидають поблизу землі, де вирощуються овочі, нові боєприпаси. Однак, каже, працювати треба. Труднощі виникали і в період блекаутів. Без світла вся робота зупинялася.

«Блекаути — це дуже складна справа. Можна якось коригувати зміни, якось людей вихід, але ви ніколи не підкоригуєте продукцію, яка лежить у сховищах, це овочі. Ми моркву зберігаємо за температури 0,6. І коливання повинно бути 0,2 градуса за весь період зберігання. Тобто, якщо блекаут, вам обов’язково потрібно подати енергію за 2-3 години. Якщо ви стоїте чи день, чи 2 чи 3, то ви повинні включати генератори і другого не дано. Ну виживать, а що робить?», — зазначає Сергій Завгороднюк.

Який вигляд має підприємство

За останні 3 роки підприємству вдалося вдосконалити чимало речей. Тому для нашої знімальної групи організували повноцінну екскурсію. Спочатку знайомимось із технікою.

Робочий процес на цьому підприємстві диджиталізований. Тут є сучасні метеостанції. Овочі вирощуються за європейськими стандартами, а далі їдуть до сховища. Завдяки мікроклімату у цьому місці продукція зберігається впродовж цілого року.

«Це брудна зона. Ця продукція везеться з поля, в контейнерах, з землею. І так же із землею вона зберігається. Так, тут пахне полем. Тут картопля, морква і цибуля. Маємо 10 сховищ. Кожне сховище має свій мікроклімат, картоплю ми зберігаємо при температурі 2,5 градуса і вологістю звичайною, а моркву — при температурі 0,6 градуса всередині морквини. Таким чином морква може зберігатися дуже довго, майже рік», — каже Сергій Завгороднюк, власник ТОВ «РЕНО».

З овочами працюють на 2 цехах. До прикладу, в одному миту картоплю сортують і упаковують. В іншому — чистять. Таким чином виробляють продукцію, яка фактично готова для приготування. Однак, і це ще не всі можливості і амбіції, якими може здивувати підприємство.

«Ви бачите автоклав. Ця вся продукція, вона дуже сучасно виробляється, по стандартам харчової безпеки. І потім вона йде в автоклав і пастеризується. І таким чином ви можете направити цю продукцію у будь-яку частину України і закордон. Тобто, картопля брудна по законам не може поставлятися на експорт, і тільки чищена картопля може поставлятися на експорт. Оцей пілотний проєкт нового великого заводу, який ми обов’язково побудуємо в Україні. Він буде на повну потужність працювати з нового урожаю, з вересня-серпня місяця. І буде виходити лінійка пастеризованої продукції», — розповідає підприємець.  

Підприємство відчуває дефіцит кадрів

Асортимент підприємства — близько 60 найменувань. Найдешевші — це морква і картопля, які просто помиті і посортовані, без пакування. Дорожча продукція — помита, почищена та вакумована. Над усіма процесами до початку повномасштабної війни працювали понад 100 людей. Однак, зараз, зізнався пан Сергій, підприємство відчуває дефіцит кадрів — чоловіки пішли воювати.

«В нас працювало до війни 114 співробітників. У нас всі процеси дуже гарно організовані. Є оптичні сортувальники. Тому на упаковці потрібні люди, на складській логістиці потрібні люди. Ну і всі люди наші майже повернулися, і ми працюємо з нашими людьми. Не вистачає чоловічого плеча. Нам треба і трактористи, і електрики. Війна, люди потрібні зараз на передовій. Тому, як є», — каже Сергій Завгороднюк, власник ТОВ «РЕНО».

Як садять картоплю

Попри все, бізнес працює. Війна війною, а продукти потрібні завжди. Процес висадки картоплі бачимо на полі. Його вдалося розмінувати і надалі вирощувати продукцію.

«Восени ми нарізали гребені, поклали туди добрива. І зараз в цей гребінь, трактор оснащений GPS-навігацією. Навігатор заводить його з точністю до 2 см, керуючий тракторист тільки збоку спостерігає, і по GPS-сигналу ми працюємо, висаджуємо зараз картоплю», — розповідає Сергій Завгороднюк.

Під час повітряної тривоги сигнал відсутній. Попри це, цього року підприємство планує вийти на довоєнний об’єм вирощеної продукції.

«Ми не йдемо з ринку ні на день. До війни ми працювали всі 365 днів. Рання продукція вирощується, і вона вже стає на переробку, а пізня продукція минулого року ще виробляється в наших цехах. Ми без перерви працюємо», — каже підприємець. 

Наразі підприємство продовжує співпрацю з Райффайзен Банком. Сергій Завгороднюк зазначає — 14 млн грн розподіляються рівномірно як на підтримку бізнесу, так і на його розвиток.

Як із підприємцями працює Райффайзен Банк

На жаль, ворог щодня атакує Україну своїми дронами та ракетами. Зокрема, під ударами і Київщина. Ризик «прильотів» досі залишається дуже високим. Попри це, у банку запевняють, що навіть у таких критичних ситуаціях допоможуть клієнту відновитися.

«Райффайзен Банк дуже гнучкий у таких випадках. Ми завжди розглядаємо всі можливі варіанти, які допоможуть клієнту виконати свої зобов’язання все ж таки. Завжди аналізуємо всі можливості. Всі можливі шляхи, які допоможуть зменшити кредитне навантаження на компанію та зберегти її фінансовий стан, зберегти свій бізнес і продовжити працювати далі», — каже Ярослава Конченко, керівниця групи продажів і роботи з ключовими клієнтами бізнес банкінгу у Райффайзен Банку.

«Коли кожен робить своє — країна живе. А ще краще — коли роблять разом. Бізнес, який не здається. Банк, який підтримує. І країна, яка щодня бореться. На жаль, війна триває. Тільки об’єднавшись, ми всі зможемо вистояти і перемогти», — підсумовує Людмила Труфин, журналістка TSN.ua. 

Відео можна переглянути за цим посиланням.

Читати повністю

Останні новини

Уряд збільшить базову соцдопомогу вище прожиткового мінімуму
Уряд збільшить базову соцдопомогу вище прожиткового мінімуму
Кабінет міністрів плану збільшити розмір базової соціальної допомоги і зробити її суттво вищою за нинішній прожитковий мінімум.Про це заявила міністр праці та соціальної політики Оксана Жолнович...
www.rbc.ua
Thu, 22 May 2025 23:26:30 +0300
Що відбувається на ключових напрямках фронту: зведення Генштабу за день
Що відбувається на ключових напрямках фронту: зведення Генштабу за день
З початку доби вздовж всії лінії відбулося бойове зіткнення. Українські бійці відбивають атаки ворога.Про це повідомля РБК-Україна з посиланням на Генштаб ЗСУ.За даними Генштабу, противник ...
www.rbc.ua
Thu, 22 May 2025 23:26:17 +0300
У Карпатах призупинили рух поїздів: що сталося
У Карпатах призупинили рух поїздів: що сталося
У Карпатах через просідання ґрунту та залізничної колії було тимчасово зупинено рух потягів на дільниці Ясіня - Вороненко. Про це увечері у четвер, травня, повідомила Укрзалізниця. Через пров...
ua.korrespondent.net
Thu, 22 May 2025 23:24:00 +0300
Xiaomi показала свій найбільший флагманський планшет
Xiaomi показала свій найбільший флагманський планшет
Компанія Xiaomi представила новий флагманський планшет Pad Ultra - свій найбільший і найдорожчий планшет, повідомля GSMArena. Корпус планшета виконано в мінімалістичному стилі, товщина станови...
ua.korrespondent.net
Thu, 22 May 2025 23:14:00 +0300
Monobank дозволяє списання кредитного ліміту з картки без CVV та підтвердження, а платити все одно вам
Monobank дозволяє списання кредитного ліміту з картки без CVV та підтвердження, а платити все одно вам
Українка розповіла у соцмережах непримну історію з її карти в monobank пішло майже тисяч гривень, а банк, за її словами, не зупинив жодної транзакції.Спочатку шахраї намагалися зняти тисяч...
zk.znaj.ua
Thu, 22 May 2025 23:10:00 +0300
Лінія фронту станом на 22 травня 2025. Зведення Генштабу
Лінія фронту станом на 22 травня 2025. Зведення Генштабу
З початку доби загарбник завдав двох ракетних та авіаційного удару, застосував чотири ракети та скинув КАБ. Крім того, застосував дрони-камікадзе, здійснив обстріли населених пункті...
glavcom.ua
Thu, 22 May 2025 23:05:00 +0300
Президент Реала прокоментував відхід Модріча
Президент Реала прокоментував відхід Модріча
Президент Реала Флорентіно Перес прокоментував відхід півзахисника команди Луки Модріча після клубного чемпіонату світу. Функціонер відзначив внесок хорвата в історію м...
ua.korrespondent.net
Thu, 22 May 2025 22:58:00 +0300
"Укрзалізниця" екстрено зупинила рух на маршруті через Карпати: в чому причина
"Укрзалізниця" екстрено зупинила рух на маршруті через Карпати: в чому причина
Через просідання ґрунту та колії Укрзалізниця тимчасово зупинила рух потягів на дільниці Ясіня - Вороненко. Один поїзд вже затримано, а завтра оголосять зміни для інших рейсів рахівського напря...
www.rbc.ua
Thu, 22 May 2025 22:57:47 +0300
Генштаб: На фронті з початку доби 101 боєзіткнення
Генштаб: На фронті з початку доби 101 боєзіткнення
З початку доби травня на фронті відбулося бойове зіткнення. Російські війська скинули керованих авіабомб, застосували понад дронів-камікадзе та здійснили обстріли. Найбільша ак...
ua.korrespondent.net
Thu, 22 May 2025 22:57:00 +0300
США "не переконані" у необхідності зниження ліміту цін на російську нафту, - Reuters
США "не переконані" у необхідності зниження ліміту цін на російську нафту, - Reuters
Сполучені Штати Америки не переконані у необхідності зниження встановленої країнами G цінової стелі на російську нафту до доларів за барель.Про це повідомля РБК-Україна з посиланням на Reut...
www.rbc.ua
Thu, 22 May 2025 22:55:41 +0300
додати ще новини більше новин

Топ-новини

Ганьба на очах у Кім Чен Ина: у КНДР пошкодили під час спуску новий бойовий есмінець
Ганьба на очах у Кім Чен Ина: у КНДР пошкодили під час спуску новий бойовий есмінець
Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
Мир під питанням: у Путіна придумали причину не підписувати меморандум з Україною
Євродепутати закликали Брюссель повністю заморозити фінансування Угорщини
По слідах Зеленського. Новий скандал у Білому домі
Частина пенсіонерів отримає доплати за два місяці: хто в списку
Трамп про війну в Україні: Не наші люди, не наші солдати
Коли закінчиться війна? Що каже математична наука
Майже 600 чоловіків: зірка OnlyFans побила рекорд і потрапила до лікарні (відео)
Росія у небезпеці. Путін на четвертому році визнав, що росіяни страждають від його «спецоперації»
  • Про нас
  • Контакти
  • Правила користування
  • Програми