"Дахові котельні" у нових будинках: зручно, але дорого та ризиковано для мешканців

В Україні все більше нових багатоповерхівок будують із так званими даховими котельнями – це коли опалення та гаряча вода йдуть не від міста, а з невеликої котельні прямо на даху будинку.
На перший погляд звучить круто: тепло, вода завжди є, а відключень влітку немає. Але не все так просто. Детальніше у Telegram розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
Таке обладнання – загальна власність мешканців. Тобто все, що трапиться з цією котельнею – ваша турбота. Не ЖЕК, не місто, а ви і ваші сусіди за це платитимете.
Коли термін служби обладнання закінчиться (приблизно через 10 років), доведеться змінювати всю систему. І це не кілька тисяч гривень — а десятки тисяч із кожної квартири.
І полагодити все знову доведеться за свій рахунок. У деяких випадках будинки навіть не зможуть отримати дозвіл на опалювальний сезон, якщо обладнання несправне. Тоді мешканцям доведеться терміново шукати спосіб підключатися до центрального опалення, якщо це взагалі можливо.
Окрім великих витрат, такі системи можуть створювати і побутовий дискомфорт , особливо для мешканців верхніх поверхів. Це і шум від обладнання, і ризик протікання, і нестабільна подача води.
Перед покупкою квартири в такому будинку обов'язково дізнайтесь, як влаштовано опалення, хто його обслуговує та хто платитиме за ремонт через кілька років.
Нагадаємо, українці на межі бунту через витівки комунальників: нові тарифи розраховані на олігархів
Раніше ми писали про те, що куб води – 200 грн: експерт розповів, як можуть змінитися тарифи водоканалів
Крім того, Знай.ua повідомляв, без гарячої води та газу: влітку прогнозують масштабні відключення
Останні новини
