Китайці виявили бактерії, які раніше не зустрічалися на планеті: чи несуть загрозу людству (Відео)

На борту китайської космічної станції “Тяньгун”, у межах програми вивчення мікробіомів, виявили раніше невідомий вид бактерій космічної станції. Про це повідомляє Microbiology Society.
Під час аналізу мазків, зібраних на модулі "Тяньгун", вчені виявили сліди бактерій, які раніше не зустрічали на нашій планеті.
"Зразки зібрав екіпаж місії "Шеньчжоу-15". Знайденим бактеріям присвоїли назву Niallia tiangongensis на честь станції. Дослідження зразків проводили спільно Shenzhou Space Biotechnology Group та Пекінський інститут систем космічних кораблів. Воно показало, що бактерії мають характеристики, завдяки яким виживають у стресових умовах на висоті сотень тисяч кілометрів від Землі", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що вивчення цих бактерій вже назвали значними для забезпечення здоров’я космонавтів та функціонування обладнання під час тривалих подорожей у космосі.
Подальші дослідження виявили, що бактерія відрізняється за складом та функціями від бактерій, знайдених на Міжнародній космічній станції.
"Встановлено, що Niallia tiangongensis схожа на відомий штам Niallia circulans (ґрунтова бактерія паличкоподібної форми), яку кілька років тому перекласифікували до нового роду, тоді як раніше вона належала до патогенних форм роду Bacillus. Niallia circulans та її космічні родичі здатні “упаковувати” свою життєво важливу хімію в стійкі спори, щоб пережити періоди сильного стресу. Водночас поки не зрозуміло, чи Niallia tiangongensis еволюціонувала безпосередньо на станції, чи прибула туди у формі спори, вже маючи свої унікальні риси", – повідомляють науковці.
Бактерія має здатність розщеплювати желатин як джерело азоту та вуглецю. Така здатність потрібна бактерії для будівництва захисного шару біоплівки, аби сховатись там у складних умовах.
"Поки не виявлено чи становить Niallia tiangongensis загрозу для здоров’я космонавтів, але зважаючи на те, що близькі родичі бактерії можуть призводити до сепсису у пацієнтів зі слабким імунітетом, потенційні проблеми зі здоров’ям спричинені цими та іншими космічними бактеріями, є вагомим питанням", – наголошують вчені.
Науковці прогнозують, що до 2050 року від антибіотикорезистентності до багатьох інфекцій, можуть померти понад 39 млн людей у всьому світі.
Як повідомляв 5.UA, під Москвою будують біолабораторію для роботи зі смертельними патогенами
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
