Від поранення втратив пам'ять і "гуглив", за що нагородили: оголосили лавреата премії імені Георгія Ґонґадзе (Відео)

Змінюють суспільство та медіасередовище, залишаються відданими принципам незалежної журналістики. Цьогоріч уже всьоме вручили премію імені Георгія Ґонґадзе, одну з головних журналістських відзнак. Більше про переможця і номінантів дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Софії Фесік.
Премію імені Ґонґадзе отримав поранений на війні кореспондент Reuters
Воєнний кореспондент агенції Reuters Іван Любиш-Кірдей став цьогорічним лавреатом премії імені Георгія Ґонґадзе. Від 2014 року як фотограф та оператор він працює у найгарячіших точках. Під час одного з відряджень у серпні торік ворожий "Іскандер" поцілив по готелю в Краматорську, де зупинилася знімальна група.
"Ми не завжди вміємо дооцінювати тих, хто знімає, редагує, допомагає зрозуміти – тих, хто за кадром. Мені здається, що страшенно символічно: цьогорічним номінантом стає людина, яка є у фіналі не тому, що постраждала. Не тому, що ця клята ракета прилетіла в Краматорськ", – зауважив журналіст і директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький.
Внаслідок поранень Іван понад місяць був у комі. Коли повернувся до тями – частково втратив пам'ять. Тож коли дізнався, що номінований на премію, зізнається, довелося гуглити, що це за відзнака. Нині у чоловіка триває реабілітація. Втім лавреат пообіцяв уже невдовзі повернутися до професії.
"Попри те, що росія зараз мене поранили, це не означає, що я опущу руки, я реабілітуюся і знову візьму камеру в руки. Тому що, як я вже казав, у нас багато у всіх роботи. Ми будемо знімати і продовжувати цю справу нашу. Виграє той, хто пам'ятає. Ми пам’ятаємо і шануємо всіх, хто бореться за правду: всіх журналістів і наших воїнів", – сказав лавреат премії Іван Любиш-Кірдей.
Номінують кандидатів і визначають переможця члени капітули. Вона складається з дев'яти фахівців. Зазвичай, це представники родини Георгія Ґонґадзе, видання "Українська правда", Києво-Могилянської бізнес-школи, українського ПЕН і торішні лавреати премії. Фіналістами премії-2025 став зокрема журналіст-розслідувач Михайло Ткач.
"Важливо особливо в цей час, коли воєнний стан і дуже мало можливостей в українських журналістів окрема і у суспільства загалом, чути правду", – зазначив керівник відділу розслідувань "УП" Михайло Ткач.
Ольга Руденко, співзасновниця та головна редактора англомовного видання The Kyiv Independent на цій сцені вже вдруге. Торік також потрапила у короткий список номінантів премії. Каже, навіть не очікувала, що таке може статися вдруге
"У мене були шалені емоції, коли я дізналася, що вдруге стала номінаткою. Тому що чесно кажучи, я навіть не знала, що це можливо. Особисто для мене журналістика про справедливість, про шлях до справедливості і про те, щоб шукати правду і захищати таким чином інтереси всього суспільства. Конкретно наша місія в Kyiv Independent це інформувати світ про Україну і слугувати таким своєрідним містком між Україною та світом. І ми не лише медіа про війну. Ми намагаємося розказувати світу про Україну загалом", – розповіла головна редакторка англомовного видання The Kyiv Independent Ольга Руденко.
Журналістика заради правди: премія Ґонґадзе відзначила сміливість і відданість
Відданість принципам та цінностям незалежної журналістики, внесок у розвиток медіасередовища та матеріали, що змінюють суспільство – такими є основні критерії відбору номінантів на одну з головних відзнак для професійних журналістів в Україні.
"І напевно назву ще один дуже важливий критерій, бо це пов'язано з постаттю Георгія Ґонґадзе – це інноваційність. І за цим критерієм стоїть той факт, що це люди надзвичайно сміливі, які не бояться змін, викликів і настільки вірять в свою ідею, що не бояться обійти тих, хто не вірить в їхні плани і мрії, і робити те, в що вірять вони", – сказала голова наглядової ради премії імені Георгія Ґонґадзе Тетяна Терен.
Нагороду вручають раз на рік, у день народження Георгія Ґонґадзе. Одного з перших опозиційних журналістів, Засновника інтернет-видання "Українська правда", викривача корупційних схем тодішнього президента Кучми та його найближчого оточення. У боротьбі за правду та справедливість журналіст віддав життя.
Софія Фесік, Олексій Тищенко, "5 канал"
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
