Мобілізація заброньованих: хто опиниться у списках ТЦК попри наявність відстрочки

В умовах воєнного стану та загальної мобілізації в Україні, чоловіки призовного віку продовжують отримувати повістки та можуть бути залучені до служби у Збройних силах. Проте окремі категорії військовозобов'язаних мають право на відстрочку. Але навіть наявність бронювання не завжди гарантує захист від призову.
Партнерка Grain Law Firm і адвокатка Лідія Карплюк роз’яснила, як працює бронь і коли вона справді захищає.
За словами адвокатки, якщо у військовозобов’язаного ще не завершена процедура бронювання, тобто воно перебуває на стадії погодження або очікує внесення до реєстру «Оберіг», така особа все одно може бути мобілізована. У цьому випадку мобілізація вважається законною, бо на момент вручення повістки відстрочка юридично ще не набула чинності.
Однак ситуація кардинально змінюється, якщо бронювання вже офіційно оформлене та внесене до реєстру. У такому випадку мобілізація є неправомірною. Адвокатка наголошує: щоб призвати військовозобов’язаного з чинною бронню, уповноважені органи повинні в ручному режимі зняти це бронювання в системі «Оберіг».
«Мені такі випадки не відомі, але теоретично таке можливо. Якщо особу мобілізували попри чинну бронь, це варто оскаржувати: звертатися на гарячу лінію Міноборони, а при незаконному затриманні — викликати поліцію», — зазначила Лідія Карплюк.
Також юристка порадила у випадках, коли людину намагаються мобілізувати незаконно, не підписувати документи добровільної згоди і всюди письмово вказувати на наявність відстрочки.
Нагадаємо, мобілізація чоловіків 50-60 років: кого забирають не дивлячись на вік
Раніше ми розповідали, що депутат пропонує змінити форму у працівників ТЦК: "Не мають носити піксель"
Також, "Доведеться відповідати за все": юристи пророкують жорсткі покарання для ТЦК
Останні новини
