Пенсію можна "подарувати": як забезпечити безбідну старість без страхового стажу

У 2022 році в Україні було значно спрощено механізм добровільної участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. Відтепер кожен охочий може не лише самостійно сплачувати внески у свою майбутню пенсію, а й допомагати пенсіонерам адресно — без відвідування держустанов.
В оновленій системі Пенсійного фонду України українці можуть подати заяву та сплатити добровільні внески через вебпортал електронних послуг ПФУ, не виходячи з дому. Це важливий крок у цифровізації соціальних послуг, що особливо актуально в умовах війни та часткової недоступності державних установ для частини населення.
У Пенсійному фонді пояснили, що будь-яка фізична або юридична особа має право зробити благодійну пожертву на користь конкретного пенсіонера або в загальний бюджет Фонду. Це стало можливим завдяки внесеним змінам до статті 72-1 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".
Особливістю є те, що якщо пожертва є адресною, тобто спрямована конкретному пенсіонеру, то 70% суми отримує саме ця особа, а 30% — надходить до бюджету Пенсійного фонду і використовується на загальні пенсійні виплати.
Якщо компанія чи громадянин робить адресну пожертву у розмірі 10 000 грн, то пенсіонер отримає 7 000 грн напряму, а 3 000 грн буде спрямовано на підтримку пенсійної системи в цілому.
Переваги нового підходу:
-
Прозорість і цільовість. Кошти надходять безпосередньо пенсіонеру та ПФУ, без посередників.
-
Можливість підтримки родичів або малозабезпечених пенсіонерів.
-
Відсутність оподаткування. Згідно з Податковим кодексом України, такі благодійні внески не обкладаються податком, що робить їх ще привабливішими для бізнесу та громадян.
Зробити адресну благодійну пожертву можна через:
-
Особистий електронний кабінет, використовуючи КЕП (кваліфікований електронний підпис)
Нагадаємо, пенсіонерам виплатять суттєву надбавку: від чого залежить сума
Раніше ми розповідали, що пенсія прийшла, але грошима не скористатись: "Ощадбанк" блокує українцям картки - скільки дозволять зняти
Також, заробляли за кордоном - пенсії не буде: українцям анулюють стаж в “неправильних” країнах
Останні новини
