росія втрачає ініціативу у війні, попри картинку перемог для Кремля – ЗМІ (Відео)

Повільно, але невідворотно росія втрачає ініціативу у війні проти України. Попри спроби Кремля демонструвати "переможні" картинки, реальність для Москви дедалі гірша. Про це йдеться у матеріалі Foreign Policy.
Автори публікації наголошують: володимир путін, який прийшов до влади ще у 2000 році, звик демонструвати себе як "рішучого переможця". Так було під час чеченської кампанії, війни з Грузією у 2008 році, анексії Криму в 2014-му, військових дій у Сирії та на початку повномасштабного вторгнення в Україну.
"путін ніколи не бере на себе відповідальність за поразки. Він завжди поводиться як переможець", – йдеться в статті.
Проте ситуація для РФ поступово змінюється. російська армія захлинулася у наступах, зазнає масштабних втрат і не має жодного стратегічного просування. Як зазначають журналісти, лише від початку цього року росія втратила понад 100 тисяч солдатів убитими та пораненими, а загалом – близько 790 тисяч, не враховуючи 48 тисяч зниклих безвісти. До кінця 2025-го втрати можуть перевищити мільйон, без реального успіху на фронті.
Тим часом території, які РФ намагається контролювати, залишаються переважно зонами бойових дій і не приносять Москві жодної практичної вигоди.
Окрема проблема – опір України. Попри початкові очікування Кремля, Київ не лише не зламався, а й зміцнився. Українці демонструють високу мораль, адаптивність і технологічну креативність – зокрема у використанні дронів. Тактика ударів по цивільних, обрана путіним, лише зміцнила рішучість українців чинити спротив.
Не менш руйнівними для РФ стали й економічні наслідки війни. Військові витрати перегріли ринок праці, що спричинило інфляцію понад 10%. Зростання економіки зупинилось, а можливе падіння цін на нафту й газ через глобальні тенденції загрожує спустошити бюджет, який критично залежить від експорту енергоносіїв.
"росіяни поки не голодують, але вже ставлять собі запитання: чи варта ця війна бідного майбутнього і зростання цін?" – зазначає Foreign Policy.
Видання підсумовує: найбільша небезпека для авторитарного лідера – це війна, яку він сам ініціював і програв.
Читайте також: вирішальний тиждень для припинення війни в Україні
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською .
Останні новини
