Ізраїль розпочав нову великомасштабну операцію в Газі після серії авіаударів – ЗМІ (Відео)

Ізраїль розпочав новий великий наступ у секторі Гази, названий "Колісниці Гідеона". Основною метою цієї кампанії є звільнення заручників та знищення ХАМАСу.
Про це повідомляють Times of Israel та Reuters.
16 травня Ізраїль здійснив авіаудари по сектору Гази та перекинув наземні війська за межі анклаву. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила про початок масштабних атак і мобілізацію сил для захоплення контрольованих територій у Газі в рамках першого етапу операції "Колісниці Гідеона".
У планах також розширення кампанії з метою "досягнення всіх цілей війни в Газі", включаючи звільнення заручників та знищення ХАМАС.
Ізраїльські медіа повідомляють, що ЦАХАЛ оголосив про евакуацію тисяч цивільних жителів Гази на півночі анклаву перед початком ударів. Al Jazeera інформує про загибель щонайменше 115 палестинців внаслідок атак, що розпочалися з ранку 16 травня.
Раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу зазначив, що новий наступ має на меті перемогу над ХАМАС, і ізраїльські війська не планують "входити, а потім виходити" з Гази.
Згідно з планом, населення Гази "буде переміщено для його ж захисту" на південь від обложеного анклаву.
Ізраїль уже понад два місяці утримує сектор Гази в блокаді, не пропускаючи жодної вантажівки з гуманітарною допомогою або комерційними товарами.
Тель-Авів звинуватив ХАМАС у крадіжці гуманітарної допомоги, призначеної для цивільних осіб, і блокує в'їзд, щоб тиснути на угрупування з метою звільнення ізраїльських заручників. Проте деякі міжнародні організації звинувачують Ізраїль у використанні голоду як зброї, що вважається воєнним злочином.
Глобальна організація, що займається моніторингом голоду, попередила, що півмільйона людей можуть померти від голоду – це приблизно чверть населення анклаву.
Том Флетчер, заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань, звернувся до Ради Безпеки ООН з проханням вжити заходів для "запобігання геноциду" в секторі Гази. Це викликало обурення в Ізраїлі: посол країни в ООН Денні Данон заявив, що Флетчер "мав нахабство, як високопосадовець ООН, виступати перед Радбезом і висувати звинувачення у геноциді без доказів, мандата чи обґрунтувань".
У відповідь Флетчер закликав Ізраїль зняти блокаду і повідомив Данону, що є 9000 вантажівок, які отримали дозвіл від COGAT – ізраїльського військового агентства, що координує гуманітарну допомогу, і які готові до відправлення.
"У нас є чіткі плани щодо розподілу допомоги серед цивільного населення, а також заходи перевірки, щоб гарантувати, що ХАМАС не вкраде допомогу. Під час припинення вогню ми показали, що можемо надавати її у великих масштабах. Будь ласка, дайте нам виконувати свою роботу", – зазначив Флетчер.
Нагадаємо, Ізраїль планує розширити свою військову операцію в секторі Гази. У зв'язку з можливим наступом країна розпочне мобілізацію десятків тисяч резервістів.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
