Українці, які уклали "молодіжний контракт", вже отримують мільйон від держави – яким чином (Відео)

Вони могли обрати спокій, але обрали відповідальність. Їм ще немає 25, але кожен добровільно став до лав Збройних сил. Сотні молодих українців уклали контракт за програмою "18–24". Як готують майбутніх воїнів на базі 93-ї механізованої бригади – в матеріалі нашої Наталії Москаленко.
Їм немає й тридцяти. Вони не чекають на повістки, а самі обирають армію. Ми на навчанні 93-ї механізованої бригади. Тут живуть і навчаються новобранці, які уклали контракт (у 18–24 роки). Молодь, яка не просто "в темі", а вже в строю.
Едуард довго вагався, перш ніж подати заявку на участь у програмі. Та зрештою зробив вибір – і став до строю. Йому 22. Нині активно готується захищати рідну землю:
"Звичайно, важко. Комусь страшно. Але це все переборюєш. Я наважився. Подав заявку через сайт. Потім сюди приїхав. Підписав бумаги, пройшов ВЛК. Вже більше місяця тут. То займаємося".
Рідні Едуарда думають, що він у відрядженні – чоловік не хоче, щоб хвилювалися. А сам тим часом навчається. Тактична медицина – щодня. Зупинка кровотечі, евакуація з поля бою, перша медична допомога. Викладачі – інструктори з бойовим досвідом. Новобранці мають понад 60 годин практики – навчання просто неба, в укриттях, у темряві.
Кожен тут має вміти надати допомогу собі та витягти побратима. Це закон – каже інструктор з такмеду Олександр Тижненко. Тому новобранцям викладають лише 10 % теорії. Решта – практика. Основа – вміти накласти турнікет у бойових діях. Робити це мають за будь-яких умов:
"Накладання турнікета, вони мають знати це в ідеалі. Бандажування. Вони спочатку це все вивчають – як правильно робити, а потім доходимо до того, що зав’язуємо очі і наосліп вони працюють, чи вимикаємо світло в приміщенні й отак вони працюють".
Артуру Роженюку 21. Його тато все життя прослужив у війську. Тож хлопець вирішив піти батьковими стопами – вступити на військову службу. 93-ту обрав за рекомендацією рідних. Долучився до програми 18-24:
"Батько порекомендував, друзі теж, знайомий в мене тут є. Ну от. А мати сказала: успіхів тобі, синку. Сумувала, звісно, плакала".
Спершу, зізнається Артур, було складно – особливо фізично, але, згодом адаптувався. Додає, головне – наполегливість і мотивація:
"Ми доволі довго робили це не на час, а на вправність, як це сказати – на правильність. Досі бувають моменти як наче з рук все валиться. Але треба на всі 120 викладатися".
Всі, хто уклали "молодіжний контракт", отримують грошову винагороду від держави. Один мільйон гривень виділять у три етапи.
" Перший етап – 200 тисяч протягом 5 діб з дня підписання контракту. Потім 300 після проходження базової підготовки. Наступні 500 протягом шести місяців. Загальний термін контракту один рік", – розповів рекрутер Гліб Лобач.
Після завершення річного контракту військовослужбовець звільняється. Держава надає йому 12 місяців відстрочки від мобілізації, а також право виїзду за кордон. Якщо ж боєць захоче – то може залишитися на службі за новим контрактом або ж мобілізуватися.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"
Як повідомляв 5.UA, Міністерство оборони створило альтернативу демобілізації.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
