Літній наступ окупантів: коли і де він може початися та які має шанси

Спробують дійти до околиць Києва
Ще восени минулого року стало відомо про ймовірні плани Кремля щодо нового наступу влітку 2025-го.
Про це нагадав військовий аналітик, ветеран війни з Росією та майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в ефірі "24 Каналу".
За його словами, російське командування може готувати скоординовану атаку як на північні, так і на південні регіони України. Він акцентував увагу на тому, що мова йде про потенційні напрямки наступу, адже ворог має декілька варіантів дій, остаточне рішення про які може бути ухвалене в останній момент.
"Швидше за все, це буде Сумський напрямок, Харківський напрямок на півночі. І на півдні це буде Запорізький та Херсонський напрямки. Так само на східному фронті будуть продовжуватися бої - умовно Покровсько-Костянтинівський напрямок", - сказав Гетьман.
Західні ЗМІ також пишуть, що, незважаючи на заяви Трампа про можливі мирні ініціативи, стратегічні плани Росії у війні проти України залишаються практично незмінними.
CNN повідомляє з посиланням на двох американських посадовців, знайомих із новітніми розвідданими США, що Росія активно концентрує війська на передових позиціях, ймовірно, для нового масштабного наступу.
Видання зазначає, що одне з джерел вказало, що російські командири мають на меті "створити потужніше військове угруповання".
"Путін спробує захопити всю територію, яку тільки зможе, аж до околиць Києва. Росіяни докладуть усіх зусиль, щоб отримати максимум можливого",- заявило інше джерело.
Вказується також, що, на думку аналітиків, нині сили РФ значною мірою стримуються українськими дронами та мінними полями, що ефективно працюють як на східному напрямку, так і на території Курської області в Росії, де українські сили ще утримують деякі позиції.
У публікації зазначається, що хоч адміністрація Трампа намагається просувати дипломатичні ініціативи, поточні аналітичні висновки свідчать: Москва не переглянула своїх ключових військових цілей. Водночас російська сторона стикається з низкою труднощів під час нарощування необхідної чисельності військ.
Також одне з джерел додатково зазначило, що наразі немає підтверджень, що Північна Корея має можливість значно посилити свою військову присутність в Україні, особливо після втрат тисяч солдатів у бойових діях.
Окрім того, Financial Times з посиланням на джерела в українській розвідці повідомляла, що Росія перекидає підрозділи в критично важливі точки на лінії фронту. За оцінками аналітиків, це може бути свідченням підготовки Кремля до нового масштабного наступу.
Гарячі точки
Під час пресконференції в Анкарі президент України Володимир Зеленський заявив, що російські сили вже впродовж кількох місяців проводять активні наступальні дії на всіх ділянках фронту, зокрема і в районі Сумщини.
Він підкреслив, що на північних кордонах України зосереджено значне угруповання армії РФ - близько 67 тис. військових. Особливо активно ворог діє саме на Сумському напрямку, який і став ключовим у планах агресора.
Про те, що літня наступальна кампанія окупантів вже почалася, зазначив і речник оперативно-тактичного угруповання "Харків" Павло Шамшин в ефірі телемарафону.
За його словами, наразі ситуація свідчить про те, що говорити про перемир’я найближчим часом не доводиться.
"Зараз окупанти накопичують сили. Фактично літня наступальна операція ворога почалася, і розраховувати на те, що найближчим часом буде перемир'я, я б не став",- сказав представник угруповання "Харків".
Він також додав, що росіяни накопичують сили, літня наступальна кампанія фактично вже почалася. І щоразу після заяв про перемир’я російські війська лише активізують наступальні дії, як це було під час так званого "перемир’я до Дня перемоги".
Найінтенсивніші бойові дії точаться в районі населеного пункту Липці, де російські сили задіяли бронетехніку, зокрема танки, а також штурмують позиції на мотоциклах із піхотою. Ускладнюється ситуація і поблизу селища Дворічна - окупаційні сили РФ перекидають піхотні підрозділи через річку Оскіл на правий берег. Основна мета ворога - розширити контрольований плацдарм у напрямку Куп’янська з північного боку.
Окрім того, стабільно гарячою залишається обстановка у Вовчанському напрямку, де щоденно фіксуються штурмові атаки.
Водночас речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин зазначив, що на південному фронті росіяни намагаються просунутися до адміністративного кордону Запорізької, Донецької та Дніпропетровської областей.
А полковник запасу ЗСУ та пілот-інструктор Роман Світан в інтерв'ю для "Фабрики новин" зазначив, що головними напрямками наступу росіян будуть Запорізький і Лимано-Куп'янський, а головною метою РФ стане захоплення повного контролю над Донецькою та Луганською областями, а також "лівобережним Запоріжжям".
Імітація наступу
Якими б не були плани та наміри агресора, але важливо те, чи вдасться їх реалізувати.
"Коли за цілий рік їхнім найбільшим досягненням стало захоплення Великої Новосілки з населенням у 5 тисяч осіб, а для цього було втрачено близько 200 тисяч людей, про що ми взагалі можемо говорити? Їхня армія забуксувала, вона не може просуватися далі. Триває наступ Росії, але з військової точки зору це не так. Це лише спроби імітувати наступ, і за ці спроби вони платять дуже високу ціну", - сказав ветеран російсько-української війни Євген Дикий в ефірі Radio NV.
Він додав, що це не означає полегшення ситуації на фронті, адже росіяни продовжують штурми, активно використовують авіацію та артилерію. Однак ці дії не призводять до значних успіхів.
"Але Путін - політик, він вміє маніпулювати чужими слабкостями. І коли в нього так спрацювала карта, і на його боці грає Трамп, він сподівається, що, імітуючи наступ цієї весни та влітку, він створить ілюзію, що Росія контролює ситуацію. Потім він зможе заявити, що через свою величезну повагу до Трампа готовий до припинення вогню по нинішній лінії. Він зніме свою вимогу віддати те, що не завоював", - додав Дикий.
Галина Гірак
Останні новини
