Чи вдасться Зеленському довести Трампу, що путін його обводить навколо пальця – Politico (Відео)

Президент України Володимир Зеленський та російський диктатор владімір путін уже кілька місяців намагаються представити один одного як перешкоду на шляху до миру в очах президента США Дональда Трампа. Наразі український лідер має перевагу в цій боротьбі, повідомляє Politico.
Свіжим підтвердженням цього є мирні переговори в Стамбулі, які ініціював Трамп – пряма зустріч між Україною та росією. Зеленський проявив повагу, особисто прибувши на переговори, тоді як путін надіслав делегацію низького рівня, яку Зеленський схарактеризував як "бутафорську".
Чи може це стати моментом, коли Трамп нарешті усвідомить, що путін не має серйозного наміру вести переговори про припинення повномасштабної війни, розпочатої три роки тому?
Українці, безумовно, сподіваються на позитивний розвиток подій. Після напруженої розмови в Овальному кабінеті між Трампом, віцепрезидентом США Джей Ді Венсом та Зеленським на початку року, український лідер намагається контролювати свої емоції, щоб не ускладнити ситуацію. Натомість президент України дотримується стратегії, яку він та його команда обрали незабаром після переобрання Трампа – робити все можливе, щоб уникнути конфлікту з американським президентом.
Таким чином, план полягав у тому, щоб підіграти путіну та сподіватися, що врешті-решт нетерплячий Трамп розчарується і зрозуміє, що російський диктатор не готовий до добросовісних переговорів.
Проте немає впевненості, що Трамп уже досяг цього усвідомлення. Насправді він продовжує демонструвати значну прихильність у своїх висловлюваннях про російського диктатора.
"Навіщо йому їхати, якщо я не їду?", – сказав Трамп у Катарі в четвер, 15 травня, про рішення Путіна не їхати до Стамбула.
Це виглядає як невдале виправдання, пише видання. На початку цього тижня Трамп не виключив можливості свого візиту до Туреччини, якщо російський диктатор вирішить туди поїхати. Кремль, звісно, "зберігав інтригу" до останнього моменту, остаточно оголосивши, що путін не поїде, лише напередодні переговорів.
Москва також не поспішала з оголошенням складу своєї делегації. Відсутність навіть міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова у складі делегації свідчила про те, що це не буде команда високого рівня. Ще одним сигналом про це стала особа, обрана головою делегації – помічник президента РФ Володимир Мединський, колишній міністр культури, який також очолював роботу над новою редакцією офіційних шкільних підручників з історії для просування "історичної пам'яті" РФ.
Усе, що зробив путін, відправляючи делегацію до Туреччини, – це запропонував мінімум для продовження дипломатичних зусиль. Як зазначив Зеленський, окрім його особистої присутності, Україну представляла делегація найвищого рівня, "готова ухвалювати будь-які рішення, які можуть призвести до довгоочікуваного справедливого миру".
Проте Кремль знову затягує час – це тактика, до якої він неодноразово вдавався під час переговорів, в яких його інтереси обмежуються лише власними умовами. Основна умова: росія не бажає припинення вогню, поки не отримає поступки, які означатимуть кінець демократичної України, наголосили журналісти.
Це ще один доказ того, що справжній прорив залишається віддаленою перспективою. Кремль наполегливо дотримується своїх максималістських цілей, прикриваючись наміром усунути "першопричини" війни – це "кремлівський штамп", за яким прихована мета знищення демократії в Україні та перешкоджання руху Києва до НАТО. Псевдоісторик Мединський, який очолює делегацію РФ, безсумнівно, знову говоритиме в Туреччині про "першопричини".
Тим часом табір Трампа демонструє готовність миритися з маневрами путіна, зазначає видання. Російський диктатор свідомо вирішив змінити порядок переговорів, щоб угода, вигідна РФ, передувала припиненню вогню, а не навпаки. Таким чином, глава Кремля сподівається або виснажити США, або змусити Вашингтон повністю вийти з переговорів – можливість, яку американці вже обговорювали.
Російський диктатор та його ключові помічники вже кілька місяців чітко визначають свої червоні лінії для мирної угоди – умови, які фактично можуть розірвати Україну на частини. росія прагне отримати гарантії, що Україна ніколи не стане членом НАТО, залишиться геополітично нейтральною і не зможе самостійно вирішувати свою долю. Крім того, Москва вимагає жорстких обмежень для української армії. Також росія хоче, щоб Крим і тимчасово окуповані території чотирьох областей України були визнані міжнародно як "частина РФ".
Нещодавно Дональд Трамп висловив думку, що, можливо, йому доведеться вжити більш жорстких заходів, включаючи економічні санкції проти Москви, якщо путін не погодиться на мирну угоду. Проте на цей час президент США, здається, дозволяє російському лідерові "вийти сухим із води" і задавати темп, а також вести гру, до якої той вдавався раніше, наголосили журналісти.
Читайте також: Вашингтон підготував нові санкції проти росії – Reuters
Як і в випадку з американськими перемовниками щодо Сирії, путін змушує своїх співрозмовників занурюватися в складний лабіринт умов і "першопричин", прагнучи виснажити їх і досягти своїх основних цілей, або ж затягнути все в нескінченний цикл "вперед-назад".
Питання залишається: чи не втомиться Трамп від цього процесу? Для нього Україна завжди була лише частиною великої дипломатичної гри, спрямованої на перезавантаження відносин між Вашингтоном і Москвою, своєрідним "подразником" на цьому шляху. Хитрість путіна полягає в тому, щоб переконати Трампа в можливості досягнення угоди про таке потенційне перезавантаження. Тим часом Зеленський намагається донести до президента США, що російський диктатор намагається його обдурити, резюмує видання.
Нагадаємо, Рубіо пояснив, чому США не запровадили нові санкції проти росії.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
