Гра в хованки. Чи проковтне Трамп "кидок" Путіна

Президент Росії Володимир Путін не полетів на переговори у Туреччину, бо вважає внутрішню шкоду в Росії набагато більшою ніж можливість зустрітися з лідером США та президентом України. Кремль також не боїться подальших санкцій і тиску з боку Європи, вважає Нік Патон Волш, британський журналіст, редактор відділу міжнародної безпеки CNN.
І таке рішення Путіна, можливо, вже окупилося, додає Волш, нагадавши першу реакцією Трампа на категоричну відмову Кремля взяти участь у прямих переговорах.
Що сказав Трамп
Президент США заявив журналістам, що коли йдеться про мирні переговори між Росією та Україною, "нічого не станеться, доки" він особисто не зустрінеться з Володимиром Путіним.
"Нічого не станеться, доки ми з Путіним не зустрінемося, гаразд? І, очевидно, він не збирався їхати (на переговори – ред.). Він збирався їхати, але він думав, що я їду. Він не їде, якщо мене там не буде, і я не вірю, що щось станеться, подобається вам це чи ні, доки ми з ним не зустрінемося. Але нам доведеться вирішити це питання, бо забагато людей гине", – сказав Трамп журналістам на борту Air Force One після приземлення в Абу-Дабі.
Він додав, що не розчарований тим, що до складу російської делегації, відправленої до Туреччини для переговорів на високому рівні з Україною, не входив Путін: "Я нічим не розчарований".
"А чому б я мав бути розчарований? Ми щойно отримали 4 трильйони доларів, а ви розчаровані делегуванням? Я нічого не знаю про делегування, я навіть не перевіряв", – продовжив він.
Надія на п'ятницю
Паралельно з цим Волш додає, що ще є маленька надія, що у п’ятницю в Стамбулі відбудеться зустріч на високому рівні. Як вважає журналіст російська делегація має нижчий технічний рівень, який навіть не відповідає старшинству державного секретаря США Марко Рубіо,
"Можливо, це був торг щодо двосторонньої зустрічі з Трампом, або чіткі умови чи поступки перед президентським самітом, або, можливо, Кремль взагалі не мав наміру брати участь. Ми можемо ніколи цього не дізнатися", – додає Волш.
Вибір для усіх
Зараз Зеленський опинився перед непростим вибором. Він має залишитися в Туреччині достатньо довго, щоб Трамп знав, що він серйозно налаштований на зустріч, але не настільки довго, щоб виглядало, ніби він чекає на Кремль, пише оглядач.
Йому доведеться або відкинути ініціативу Москви в Туреччині як запізнілу й недостатню, або ж погодитися на неї, тим самим відкривши новий етап мирних перемовин, які за останні три місяці практично не зрушили з місця.
Трамп також стоїть перед складним вибором – йому зараз доведеться ухвалювати непросте рішення. Американський лідер більше не може відкладати відповідь на запитання, чи зазнає Путін наслідків: Кремль відкрито відкинув вимогу 30-денного припинення вогню, так і особисті переговори з Трампом як посередником.
"Єдиною послідовною відповіддю для Білого дому залишаються "масштабні санкції", про які попереджав президент Франції Еммануель Макрон. Проте перші сигнали з Катару свідчать, що Трамп, імовірно, не поспішає визнавати провал мирного процесу. Це, ймовірно, стане його найважливішим рішенням у контексті цього конфлікту", – вважає Патон Волш.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
