"Це не просто одяг - це броня": дизайнерка пояснила символізм вишиванки Володимира Зеленського

15 травня в Україні відзначають День вишиванки та День сім'ї. Традиційно Володимир та Олена Зеленські опублікували спільне фото у вишитих сорочках.
РБК-Україна (проєкт Styler) вирішило докладніше розповісти про вишиванки, які президент і перша леді обрали для фото.
"Сьогодні - про дуже важливе: наше коріння, сім'ю. Смисли, об'єднані цього року однією датою. У кожному візерунку українських вишиванок - сила роду, традицій, історії. Сила багатьох людей, завдяки яким ми всі є. Зв'язок, який передається між поколіннями і який маємо берегти та цінувати. Обов'язково збережемо і передамо українське, наше рідне, наступним поколінням", - ідеться у спільній публікації Зеленських.
Подружжя з'явилося на фото в стильних вишиванках: глава держави в чорній, а перша леді - в білій.
Вишиванка Володимира ЗеленськогоДизайнерка Ельвіра Гасанова розкрила сенс вишиванки глави держави.
"Президент України у вишиванці Damirli", - зазначила вона в публікації на своїй сторінці.
Ельвіра Гасанова про вишиванку Зеленського (фото: instagram.com/gasanova_elvira)
У центрі - геометричний орнамент із червоних ягід, стилізованих у формі гілки калини.
"Калина - символ крові, що пролилася за Україну, символ незламності, національної ідентичності та вічного відродження", - підкреслила дизайнерка.
Який вигляд має вишиванка Зеленського (фото: instagram.com/gasanova_elvira)
Білий контур навколо ягід - як захист і світло, що оберігає коріння. За словами дизайнерки, його форма нагадує структуру бджолиних сот - символ сили громади, порядку і витривалості, єдності.
"Чорний колір - не про жалобу. Він про гідність у складні часи, про концентрацію волі, про тишу перед рішучим кроком", - наголосила вона.
"Ця вишиванка - не просто одяг. Це броня з тканини. Вона про того, хто не кричить, але тримає", - підсумувала Гасанова.
Ельвіра Гасанова розповіла про вишиванку Зеленського (фото: instagram.com/gasanova_elvira)
Перша леді обрала вишиванку українського бренду Etnodim з полтавською вишивкою. Вартість такої вишиванки - близько 10 тисяч гривень.
"На обраному фрагменті ми бачимо розповсюджений орнамент: сітка з ромбів, у кожен з яких вписане деревце. Мотив квітки, що увінчує деревце, перегукується з мотивом зірки, вишитої над грудьми, що створює досконалу і цілісну композицію", - йдеться на сайті бренду.
Вишиванка, як в Олени Зеленської (фото: etnodim.ua)
Нагадаємо, День вишиванки виник у 2006 році в Чернівецькому національному університеті з ініціативи студентки Лесі Воронюк. Вона запропонувала однокурсникам одного разу одягнути вишиванки, і згодом ця ідея переросла у всеукраїнське, а потім і світове свято завдяки підтримці діаспори 2010 року.
Відзначають День вишиванки щороку в третій четвер травня. Організатори свідомо обрали будній день, щоб підкреслити: вишиванка - частина повсякденного життя українців.
Вас також може зацікавити
- Як змінювалися вишиванки Володимира Зеленського
- 10 українських брендів вишиванок, які перетворили традицію на тренд і підкорили світ
- Як вишиванка змінилася під час війни.
Для написання матеріалу були використані такі джерела: офіційний акаунт Володимира Зеленського в Instagram, сторінка Ельвіри Гасанової в Instagram, сайт Etnodim.
Останні новини
