Після тиску Польщі: ЄС планує ввести підвищені мита на імпорт з України – FT (Відео)

Євросоюз готується ввести значно вищі мита на імпорт з України, що може серйозно вдарити по економіці Києва в критичний момент боротьби з російською агресією.
За інформацією видання Financial Times, дипломати повідомляють, що рішення про різке припинення дії спеціальних торгівельних угод, які дозволяли безмитний імпорт більшості українських товарів до ЄС, було ухвалено після ініціативи Польщі, спрямованої на захист фермерів у регіоні.
Хоча ЄС вже має угоду про вільну торгівлю з Україною, після вторгнення росії у 2022 році блок вирішив тимчасово скасувати інші мита. Термін дії цих заходів закінчується 6 червня, і ЄС планує ввести "перехідні заходи", поки тривають переговори щодо нової торгівельної угоди.
Проте, за словами дипломатів, ця перехідна пропозиція суттєво зменшить безмитні квоти на сільськогосподарську продукцію, що є важливим підтримувальним фактором для українських фермерів і бюджету.
"Комісія також розглядає можливі перехідні заходи на випадок, якщо переговори не будуть завершені та застосовані до 6 червня", – зазначив представник Єврокомісії.
Голова торгового комітету Європейського парламенту Бернд Ланге, своєю чергою, підкреслив:
"Це справді поганий сигнал для України. Пошук рішення займе щонайменше до жовтня".
За оцінками українського уряду, повернення до довоєнних умов торгівлі призведе до скорочення доходів країни приблизно на €3,5 млрд щорічно. Два дипломати ЄС повідомили, що перехідне рішення Комісії передбачає розподіл річної безмитної квоти на 12 місяців, щоб зменшити імпорт під час переговорів. Найбільше постраждають кукурудза, цукор, мед та птиця. Квота на кукурудзу зменшиться з 4,7 млн тонн до 650 тис. тонн на рік, квота на м'ясо птиці знизиться з 57 110 до 40 тис. тонн, а квота на цукор – зі 109 тис. до 40 700 тонн.
Нагадаємо, перевізники масово виходять з "єЧерги" для перетину кордону через Ягодин, обираючи інші пункти пропуску на українсько-польському кордоні.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
