Ігор Копитін зі "Слуги народу" лобіює інтереси проросійського Романа Мілешка в оборонній галузі – розслідування (Відео)

Попри повномасштабну війну, техніка та комплектуючі з росії досі потрапляють до складу українських гелікоптерів. Як встановили журналісти СтопКору, приватні компанії, пов'язані з авіабізнесменом Романом Мілешком, орендують і купують повітряні судна у платників податків рф, зокрема після 24 лютого 2022 року.
Деякі з цих структур перебувають під санкціями США, а представники СБУ вже офіційно зафіксували використання комплектуючих російського ВПК у бойовій техніці, йдеться у розслідуванні.
"Ми ніколи не співпрацювали з російським бізнесом і не плануємо цього робити", – таку заяву зробив Роман Мілешко в одному з інтерв’ю.
Але факти, які зібрали журналісти, свідчать про інше.
"Компанії, пов'язані з Мілешком, як виявили журналісти, орендують та купують авіатехніку у фірм, пов’язаних із громадянами рф, які продовжують сплачувати податки у російський бюджет. Йдеться про компанії AMIS (FZE) та LINKER (FZE), що зареєстровані в ОАЕ, але фактично контролюються родиною Пальчиків, що мають російське громадянство та бізнеси", – наголошують розлідувачі.
За їхньою інформацією, LINKER (FZE) з 2021 року перебуває під санкціями США згідно з указом президента Джо Байдена №14024 про загрози нацбезпеці, пов’язані з діяльністю росії.
Мілешко, називаючи Expedition Aviation FZC своєю компанією, у 2024 році придбав гелікоптер Мі-17 саме в AMIS. Ця техніка вже у статусі орендованої — компанією НЗ Оперейшнс, яка належить бізнесмену.
Крім того, АН-74Т орендує компанія "Константа", яка також пов'язана з Мілешком. І знову у AMIS.
"Окрема ланка в цьому ланцюгу – компанія AVIASERVICE LLC, зареєстрована у 2023 році як власник одного з гелікоптерів НЗ Оперейшнс. Її директор – Алеко Ткемадзе, якого грузинські медіа називають довіреною особою олігарха Бідзіни Іванішвілі, засновника проросійської партії "Грузинська мрія", – зазначає СтопКор.
Розслідувачі з’ясували, всі ці компанії, зокрема AERO EXPEDITION, об'єднує ще один факт: раніше Ткемадзе і Мілешко були вказані серед її засновників.
Ще у 2023 році в міністерстві інфраструктури України відбулась нарада. Там представник Служби безпеки підтвердив, що на гелікоптерах Мі-8, які використовуються в Україні, встановлені щонайменше 15 агрегатів, виготовлених або відремонтованих на підприємствах військово-промислового комплексу рф після 24 лютого 2022 року.
Це означає, що під час війни російські компоненти опинились у бойових машинах, які формально обслуговуються українськими підрядниками.
Заява Мілешка про відсутність співпраці з російським бізнесом звучить особливо суперечливо, якщо врахувати, що:
- компанії Мілешка орендують техніку у платників податків рф;
- ця техніка надається для роботи на фронті;
- комплектуючі, виготовлені у рф, встановлюються на гелікоптери ЗСУ;
- в ланцюжку компаній є зв'язки з проросійськими політиками.
І це відбувається на тлі нових контрактів від української держави на мільйони гривень.
За словами експертів, використання російських компонентів на бойовій техніці становить пряму загрозу національній безпеці, оскільки дозволяє ворогу:
- відстежувати облік серійних агрегатів;
- аналізувати технічний стан систем;
- впливати на надійність.
"Юристи наголошують: в умовах воєнного стану подібні дії можуть трактуватись як ознаки державної зради (ст. 111 ККУ). І каратись – аж до довічного ув'язнення.
Коли в країні триває війна, а хтось постачає техніку з російськими деталями – це більше, ніж "сірі схеми", – зазначає СтопКор".
Журналісти додають, що це ризик для кожного, хто на передовій. А отже – питання, яке мають вивчити НАБУ, СБУ і ДБР.
Як повідомляв 5.UA, нардепа-втікача підозрюють в хабарництві та хочуть виключити з антикорупційного комітету
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
