Жіноча трагедія Каїна та Авеля? Театр Франка береться за потужну драму Забужко
www.rbc.ua
Tue, 13 May 2025 11:32:00 +0300

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка у Києві розпочав роботу над новою виставою.
В її основу ляже відомий твір української письменниці та літературознавиці Оксани Забужко.
Докладніше про те, яку саме виставу зможуть побачити глядачі столичного театру та чим вона особлива, читайте в матеріалі РБКУкраїна нижче.
Яку виставу вирішили поставити в театрі імені Франка У театрі поділились, що розпочали роботу над новою виставою.
Вже незабаром на нашій сцені зявиться Калинова сопілка за твором Оксани Забужко, розповіли українцям у пресслужбі закладу.
Початок робочого процесу фото facebook.com/frankotheatre/Julia Weber Уточнюється, що за постановку взялась режисер Тіна ЄременкоВорожбіт.
Перші кроки у створенні нової вистави фото facebook.com/frankotheatre/Julia Weber Поціновувачам театрального мистецтва повідомили, що це буде напружена психологічна драма із бароковим колоритом.
Планування театральної постановки фото facebook.com/frankotheatre/Julia Weber Це історія про темряву, що не може перемогти світло, та про силу правди, яка проривається крізь найгустіший морок, додали в академічному драматичному театрі.
Публікація театру скриншот facebook.com/frankotheatre Варто зазначити, що про дату премєри наразі не повідомляють.
Проте стежити за розкладом вистав театру Франка можна за допомогою онлайнафіші.
Чим особлива повість Забужко про калинову сопілку Повість Забужко під назвою Казка про калинову сопілку було опубліковано вперше у 2000 році.
Вона перекладалась різними мовами польською, чеською, фарсі та з успіхом виставлялася на театральних сценах в Україні й за кордоном.
Повість Забужко лягла в основу театральної вистави фото facebook.com/frankotheatre/Julia Weber В основу твору покладено народну Казку про дивну сопілку, мотив та основа сюжету якої повязані з перетворенням людини живої душі на дерево.
У своїй повісті Забужко досліджує вічні питання, які споконвіку хвилюють людину звідки проростає зло в нашій душі, чи можна зупинити злочин і гріх, розпізнавши його в зародку розповідає жіночу версію легенди про Каїна та Авеля коли одна сестра вбиває іншу.
Це повістьпритча, повістьміф, повістьметафора, виконана у прафольклорному річищі із використанням величезного фольклорного матеріалу, вважає літературознавець Ярослав Голобородько.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що театр Франка змінив правила продажу квитків на вистави.
Читайте також про головні концерти, шоу та вистави у Києві у травні, які не можна пропустити.
При підготовці матеріалу було використано такі джерела пресслужба Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка у Facebook, Wikipedia.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
