Єврокомісія назвала пріоритети для зміцнення оборони ЄС
glavcom.ua
Tue, 13 May 2025 09:44:08 +0300

Європейський Союз у рамках стратегії з переозброєння наголошує на фінансуванні оборонного сектору та поступовому зменшенні залежності від Сполучених Штатів.
Про це в інтервю Європейській правді розповів комісар ЄС із питань оборони Андрюс Кубілюс.
За словами Кубілюса, Євросоюз передусім має зайнятися так званою жорсткою обороною зброєю, системами озброєння тощо.
Перше, що ми можемо зробити, це зібрати цільові можливості державчленів.
Це дозволить побачити спільні потреби всіх держав ЄС разом.
На основі цього ми підготуємо план оборонного виробництва, пояснив він.
Іншим пріоритетом Євросоюзу, за словами комісара, є фінансування оборони у рамках плану ReArm Europe на цю мету передбачено додатково 800 мільярдів євро.
Потретє, у червні ми також ухвалимо дуже важливий закон про спрощення у сфері оборони.
Він має усунути існуючі бюрократичні перешкоди, які заважають оборонній промисловості розширити виробництво, зазначив Кубілюс.
Також ЄС наголошує на інноваціях в оборонній промисловості, через що він зацікавлений у співпраці з українською стороною.
На додаток Кубілюс згадав питання військової мобільності тобто готовності швидко переміщувати військові кошти у разі потреби та визначення флагманських проектів, на яких ЄС зосередить зусилля.
Єврокомісар погодився, що ЄС має намір зменшити залежність від США, але не конфліктним шляхом.
Це частина природного перерозподілу сфер відповідальності.
Адже треба бути свідомими того, що через 10 років американці будуть змушені перенести свою увагу на ІндоТихоокеанський регіон, пояснив він.
До слова, все більше країн розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Неназваний європейський чиновник в коментарях для The Washington Post, називає такий підхід вигідним для обох сторін і Європі це дешевше, і Україна зможе розвивати власне виробництво.
Крім того, Україна може стати полігоном для випробування нових видів зброї, наприклад безпілотників, у виробництві яких країни НАТО поки що мають менший досвід.
Нагадаємо, на Форумі оборонної промисловості ЄСУкраїна в Брюсселі Міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін та Генеральний секретар Асоціації аерокосмічної, безпекової та оборонної промисловості Європи Ян Пі підписали про порозуміння щодо співробітництва в галузі оборонної промисловості.
Останні новини
