Як виглядав Хрещатик, поки ще не було каштанів: маловідомі архівні фото
www.rbc.ua
Sat, 10 May 2025 09:00:00 +0300

Каштан це головне київське дерево, яке давно стало символом української столиці.
Але як виглядав Хрещатик до того, як на ньому зявилися каштанові алеї РБКУкраїна проєкт Styler пропонує подивитися маловідомі архівні фото з видами Хрещатика, на якому ще не було каштанів.
Каштани зелений символ Києва Каштан давно став невіддільною частиною київського пейзажу, а ще живим символом міста.
Його зображення прикрашало герб столиці в радянський період, а Київський вальс з рядками про цвітіння каштанів став справжнім гімном киян. Хоча батьківщиною дерева вважається Греція, в Києві каштани зявилися ще в XVIII столітті.
Вони прикрашали двори монастирів та маєтки, а згодом перекочували на вулиці й у парки. У Європі каштани мали окремі свята, як, наприклад, у Лондоні, де їх святкували ще з 1799 року.
В Києві такої традиції не склалося, але історія каштанів тут не менш цікава.
Хрещатик у 18901900 рокі фото starkiev.com Як каштани зявилися в Києві Існує кілька легенд про те, звідки в Києві взялися каштани.
Найпопулярніша каже, що в 1842 році генералгубернатор Бібіков завіз ці дерева з Балкан перед приїздом царя Миколи І.
Але монарху екзотика не сподобалась каштани наказали викорчувати, замінивши їх тополями. Проте кияни врятували дерева, пересадивши їх у свої двори.
Інша версія говорить, що каштани вирощували на території монастирів ще в XVIIXVIII століттях виключно заради краси квітів.
У старих літописах згадуються дикі каштани, які давали густу тінь у спекотну пору.
Деякі дерева, зокрема в монастирях, мають вік понад 300 років.
За легендою, найстаріший київський каштан посадив ще Петро Могила біля Китаївського монастиря.
Хрещатик у 1920 роках фото starkiev.com Хрещатик у 1941 році фото starkiev.com Каштани як частина міської культури З монастирських садів каштани поступово поширилися на міські вулиці та ботанічні сади.
Відомо, що ще за часів Російської імперії влада рекомендувала висаджувати в центрі Києва липи, каштани та тополі. Після Другої світової війни архітектор Добровольський реалізував проєкт озеленення Хрещатика саме каштановолиповою алеєю.
Ця зелена смуга стала улюбленим мотивом у картинах художників і віршах поетів. Знову цвітуть каштани, Хвиля дніпровська бє.
Молодість мила, Ти щастя моє.
Київський вальс, О.Малишко П.Майборода Хрещатик до 1941 року фото Facebook.com/Спрага в Києві цікаво Вас може зацікавити Де у Києві розцвів бузок найкращі місця для прогулянок і фото У центрі Києва відкрили новий наземний перехід через Хрещатик Бузок старіє, а кедр стане новим символом Києва При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела група Facebook.com/Спрага в Києві цікаво та сайт starkiev.com, Вікіпедія.
Останні новини
