Провідні німецькі компанії взяли на себе відповідальність за прихід Гітлера до влади
glavcom.ua
Thu, 08 May 2025 17:59:00 +0300

Провідні німецькі компанії, включно з Siemens, BMW Group, Hugo Boss і Adidas, виступили зі спільною заявою про відповідальність бізнесу за зміцнення влади націоналсоціалістів на чолі з Адольфом Гітлером у першій половині XX століття.
Про це повідомляє Главком з посиланням на BBC.
У заяві, яку опублікували німецькі газети Die Zeit, Sddeutsche Zeitung і Frankfurter Allgemeine Zeitung, ідеться про те, що 8 травня це день памяті про 60 мільйонів загиблих у всьому світі, а також день, коли ми зобовязані замислитися над питанням, як усе це стало можливим.
Прихід до влади націоналсоціалістів у 1933 році був би неможливий без провалу тодішніх відповідальних осіб у політиці, армії, судовій системі та економіці.
Німецькі компанії сприяли зміцненню влади націоналсоціалістів.
Переслідуючи власні вигоди, багато фірм та їхніх представників були залучені в цей процес.
Сьогодні ми, як німецькі підприємства, беремо на себе відповідальність за те, щоб зберегти память про злочини часів нацизму, сказано в заяві.
Ці злочини нагадують нам, якою крихкою є демократія і як важливо це усвідомлювати знову і знову.
lt...gt Демократія живе участю і незгодою.
Їй необхідні принципи і мужність.
У 1933 році й пізніше занадто багато хто мовчав, відвертався і закривав очі.
З цього виникає наша відповідальність за минуле, за сьогодення і за майбутнє, додають автори.
Як зазначає Die Zeit, з ініціативою виступити зі спільною заявою у 80ту річницю завершення Другої світової війни до німецьких компаній звернулися керівники Bayer, BASF, Evonik і Siemens.
Це сталося після того, як у січні цього року вони взяли участь у памятній церемонії, присвяченій звільненню концтабору АушвіцБіркенау.
У підсумку заяву підписали керівники 49 великих німецьких компаній.
Серед них Adidas, BMW Group, Bosch, Deutsche Bahn, DHL Group, Hugo Boss, Henkel, Lufthansa Group, Mercedes Benz, Rheinmetall, Uniper, Volkswagen, Porsche та інші.
Нагадаємо, Європа відзначає 8 травня як День памяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 19391945 років найкривавішому глобальному конфлікті, внаслідок якого загинуло від 50 до 85 млн людей.
Для Європи 8 травня точка відліку закінчення війни, перемога над злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Для України війна почалася 1 вересня 1939 року з нападу нацистської Німеччини на Польщу.
Того дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста.
Від 17 вересня учасником Другої світової на боці Німеччини став Радянський Союз.
Внаслідок переділу Центральної і Східної Європи між нацистами і комуністами до складу Радянського Союзу в 1939 році були включені території Західної України та Західної Білорусії, а в 1940му країни Балтії, Бессарабія та Північна Буковина.
Останні новини
