Рада ратифікувала угоду зі США про надра
www.rbc.ua
Thu, 08 May 2025 14:18:00 +0300

Верховна Рада ратифікувала угоду про корисні копалини, яку нещодавно підписали Україна і США.
За віддали свої голоси 338 народних депутатів.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на онлайнтрансляцію з Ради.
Таким чином, сьогодні парламент ратифікував саме міжурядову угоду, яка дозволить створити Інвестиційний фонд. Перед цим ратифікацію затвердили комітети ВРУ, а Кабмін подав необхідні документи, як пояснювальна записка, сам текст угоди та реєстрацію.
Заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка раніше пояснював, що є ще дві додаткові технічні угоди, які сторони підпишуть пізніше.
Втім, їх не треба ратифікувати у Верховній Раді. Фото голосування в Раді за ратифікацію угоди зі США про надра t.me/yzheleznyak У нас чітке відокремлення того, що має ратифікувати Верховна Рада, а що має залишатися на корпоративному рівні.
При цьому, депутати зберігають право парламентського контролю, казав він. Перший віцепремєрміністр міністр економіки Юлія Свириденко в інтервю РБКУкраїна пояснювала, що решта угод матимуть комерційний характер і будуть підписуватися вже не урядом.
З боку України підписантом буде Агенція з питань підтримки державноприватного партнерства ДПП.
Від США Міжнародна фінансова корпорація розвитку DFC.
Зараз документи фіналізуються, але є низка речей, щодо яких є принципові домовленості саме ті, про які ми публічно заявляли, повідомляла вона. Що відомо про угоду зі США про копалини Нагадаємо, що в ніч з 30 квітня на 1 травня Україна і США підписали угоду про створення американськоукраїнського Інвестиційного фонду відбудови з рівною участю сторін. Документ, підписаний першим віцепремєрміністром міністром економіки України Юлією Свириденко та міністром фінансів США Скоттом Бессентом, став результатом тривалих переговорів між двома країнами та навіть предметом суперечок. Втім, як зазначали в уряді, Україна змогла домогтися вигідних для себе умов. Як зауважував премєрміністр Денис Шмигаль, в основі документа пять ключових принципів Фонд створюється на засадах 50/50 й обидві сторони мають рівне право голосу.
Україна зберігає повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами. Нові інвестиції, а не борги жодних боргових зобовязань угода не передбачає. Фонд інвестуватиме в проєкти та буде гарантувати комерційні закупівлі продукції на умовах бери або плати.
Угода не становитиме перепони для набуття Україною членства в ЄС.
Серед іншого будьякі доходи партнерства не підлягатимуть оподаткуванню. При цьому перші 10 років прибутки не розподілятимуться, а повністю реінвестуватимуться в українську економіку у нові проєкти чи відбудову.
Потім можуть бути розподілені між партнерами.
Ці умови будуть обговорюватися додатково.
Загалом фонд інвестуватиме у проєкти із видобутку корисних копалин та нафти і газу, а також в супутню інфраструктуру чи переробку.
Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно.
Водночас, як заявили в Мінекономіки, внесок України за рахунок доходів стосуватиметься не лише нових, але і так званих сплячих ліцензій. Якщо протягом 10 років не використовується та чи інша ліцензія, яка може працювати в промислових цілях, ми зацікавлені в тому, щоб її видали наново і вона приносила прибуток як Україні, так і фонду, пояснював Тарас Качка. Також в угоді зазначається якщо Вашингтон надаватиме Україні нову військову допомогу включаючи передачу систем озброєнь, боєприпасів, технологій або навчання, то капітальний внесок від США вважатиметься збільшеним на оціночну вартість. Детальніше про зміст угоди читайте в окремому матеріалі РБКУкраїна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
