Китай відкрив музей науки за проєктом Zaha Hadid: який він має вигляд
glavcom.ua
Thu, 08 May 2025 08:09:56 +0300

Новий музей науки та технологій міста Шеньчжень це сферичної форми будинок з численними хвилеподібними терасами, що виходять прямо у парк.
Про це пише Главком посилаючись на ArchDaily.
У китайському місті Шеньчжень відкрився музей науки та технологій, створений за проектом архітектурного бюро Zaha Hadid Architects.
Він розташований на південносхідній околиці нового міського наукового парку та задуманий як архітектурний якір району, повідомляє ArchDaily.
Музей є сферичною будівлею з безліччю хвилеподібних терас з видом на парк.
Тераси є продовженням внутрішніх галерей, які оточують серце музею так званий центральний атріум.
Стіна, що виходить у бік парку, зроблена скляною, тому парк сприймається продовження виставкового простору.
Розташований в одному з найбільш густонаселених мегаполісів світу з майже 100 млн жителів, музей має на меті взаємодіяти з провідними технологічними секторами регіону, академічними установами та дослідницькими центрами.
Завдяки цій співпраці музей прагне сприяти інноваціям та підкреслювати роль Шеньчженя як глобального центру технологічного прогресу, йдеться у статті.
Заха Мохаммад Хадід Zaha Hadid іракобританська архітекторка і дизайнерка арабського походження, представниця деконструктивізму.
У 2004 році стала першою в історії жінкою, нагородженою Приткеровською премією найпрестижнішою нагородою світової архітектурної спільноти.
Хадід також мала звання дамикомандора ордена Британської імперії, королівської медалі RIBA і безліч інших нагород.
За проєктами Захи Хадід збудовано десятки споруд по всьому світу від житлових приміщень до знакових культурних установ та громадських просторів.
Зокрема Національний музей мистецтв XXI століття у Римі, Центр водних видів спорту у Лондоні, Культурний центр Гейдара Алієва у Баку, тощо.
Заха Хадід померла у 2016 році у віці 65 років від серцевого нападу.
Фасад будівлі зроблений із двоколірної нержавіючої сталі це особлива технологія, яка в Китаї вперше повномасштабно застосована на цьому обєкті Главком.
Завдяки їй колір фасаду плавно переходить від темносинього до сірого та перегукується з кольорами неба.
Блок галереї Загальна площа будівлі становить понад 128 тис.
кв.
м.
З них 35 тис.
квадратів припадають на постійні та тимчасові експозиції, 6 тис.
кв.
м займають іммерсивні які створюють ефект занурення в штучно створене середовище театри та кінотеатри.
А 5,4 тис.
кв.
м припадають на освітні заклади, дослідні лабораторії та інноваційний центр.
Нагадаємо, Київ планує розмістити Музей авангарду в історичній будівлі на вулиці Липській.Музей авангарду, який є філією Музею історії міста Києва, було створено у листопаді 2024 року, але він досі не має власного приміщення.
Тож його планують розмістити у будівлі за адресою вулиця Липська, 16, відомій як маєток графині Уварової. Ця будівля була зведена у 1911 році.
Вона є памяткою архітектури та містобудування місцевого значення
Останні новини
