Чи зміняться відносини Ватикану і РПЦ з обранням нового Папи. Відповідь посла України
glavcom.ua
Thu, 08 May 2025 08:00:02 +0300

<p>Чи зміняться відносини між Ватиканом і Російською православною церквою після обрання нового Папи поки що говорити зарано.
Таку думку висловив посол України при Святому Престолі Андрій Юраш в інтерв'ю «Главкому».<p>Посол зауважив, що говорити про можливі зміни у стосунках між Ватиканом та РПЦ з обранням нового понтифіка наразі зарано, потрібно дочекатися рішення конклаву.<p>«Ми повинні побачити, кого оберуть папою.
Кожна людина має свої власні погляди, а ще є певна дипломатична традиція… Можу лише повторити, що уже раніше казав.
Росія – це держава, яка сторіччями розвивала свої стосунки зі Святим Престолом.
Ще в часи існування Папської держави (754-1870 рр..
– теократична держава в Центральній Італії зі столицею у Римі), коли вона була інтегрована в Італійську державу у 1870 році, діяло посольство Росії, посольство Російської імперії при Святому Престолі.
Збереглося воно (при Святому Престолі) і коли вже не існувало Папської держави», – наголосив дипломат.<p>Андрій Юраш зазначив, що починаючи з 60-х років минулого століття, від понтифікату Іоанна XXIII, Радянський Союз активно взаємодіяв із Ватиканом.
Посол наголосив, що йдеться про багаторічні напрацювання та стосунки, які, без сумніву, дали свої результати і мали конкретні прояви.<p>«Але знову ж таки в цьому контексті я хотів би нагадати, і про це наголошують представники багатьох декастерій, що вони, виходячи з функціональних обов'язків, з природи своєї, не можуть не вести діалог із Російською церквою.
Але в цьому контексті, як мінімум, два принципові моменти.
Папа Франциск скасував свою зустріч із патріархом Кирилом, яка мала відбутися у червні 2022-го року в Єрусалимі.
Папа назвав його вівтарним хлопчиком Путіна, після чого рівень відносин Москви і Ватикану суттєво понизився», – сказав дипломат.<p>За словами посла, з травня 2022 року діалог між Ватиканом та РПЦ триває, проте вже не на найвищому рівні, а у форматі робочих контактів.<p>«Ватиканська дипломатія максимально обережна і максимально націлена на те, щоб бути конструктивним елементом у налагодженні можливих контактів.
Для цього вона імплементує ідею однозначної підтримки України, при цьому намагаючись зберігати певні механізми і моделі діалогу з тими, з ким Україна безпосередньо не може говорити.
Це місія кардинала Дзуппі», – зазначив Юраш.<p>Кардинал Дзуппі уже відвідував Україну і, як зазначив посол, практично безперервно намагається допомагати, передаючи російській стороні списки українських дітей, журналістів, хворих, цивільних, медиків та полонених військових.<p>«Ми маємо дуже плідні результати на різному рівні.
Вони, можливо не завжди засвічені.
Інколи про це не хочеться говорити, щоби зберігати потенціал зберегти подібне в майбутньому.
Він має зберігати можливість діалогу.
Не йдеться про підтримку (Росії) чи сприяння», – пояснив посол.<p>Нагадаємо, що 7 травня у Сикстинській капелі Ватикану розпочався конклав.
133 кардинали з 71 країни світу зібралися, щоб обрати нового Папу Римського.
Перед початком конклаву кардинали склали урочисті присяги про дотримання суворої таємниці – її порушення карається відлученням від церкви.<p>Зокрема, посол України у Ватикані Андрій Юраш зауважив в інтерв'ю «Главкому», що одним із найбільш проукраїнських кандидатів на папський престол є кардинал Курт Кох.
У 2022 році він чітко охарактеризував позицію Московського патріархату як таку, що суперечить основам християнського вчення.
Останні новини
