Європейські санкції не працюють: імпорт російського чавуну зріс на 90%
www.rbc.ua
Mon, 05 May 2025 12:35:27 +0300

Протягом трьох років після вторгнення в Україну, незважаючи на санкції, російські виробники продовжують отримувати значні доходи від експорту у ЄС.
Особливо це стосується металів і корисних копалин, у тому числі чавуну та сталевих напівфабрикатів, які Росія продовжує постачати до Євросоюзу.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на MetalMiner.
У 2024 році російський експорт перевищив 2,75 млрд доларів.
Однак, згідно з останніми даними, імпорт чавуну в ЄС з Росії зріс до 474 540 тонн у січні 2025 року.
Це є значним зростанням порівняно з 36 300 тоннами, які спостерігалися в січні 2024 року, і лише 600 тоннами, відвантаженими в грудні 2024 року, вказує видання. З січня по лютий цього року чавун, напівфабрикати зі сталі та залізо прямого відновлення займали перше місце в списку імпорту ЄС з Росії.
Загалом ЄС закупив 1,35 млн тонн металургійної сировини російського походження, що на 71 більше, ніж у минулому році, зясували у виданні. Експерти почали висловлювати сумніви щодо ефективності нинішніх санкцій, включаючи існування винятків, які дозволяють виробникам сталі в Росії продовжувати експорт на ринки ЄС.
До того ж, на європейських ринках металопродукція з Росії продається за нижчими цінами, що шкодить українським експортерам і європейським виробникам і потребує виправлення, вказують у MetalMiner. Там також нагадали, що на європейських ринках діє квотна система імпорту російських напівфабрикатів, таких як заготовки, сляби та чавун.
Цю квоту поступово скорочували, і передбачалося повне скасування.
У результаті Росія продавала ці матеріали за нижчими цінами, створюючи викривлення ринку.
Як відомо, Україна запровадила нові економічні та персональні санкції проти підприємств російських олігархів.
Серед них 19 російських енергетичних компаній групи Новатек, 4 компаніїпостачальники титану до РФ, 2 металургійні компанії російського олігарха Лісіна, Волзький абразивний завод та Волгабурмаш.
Очікується, що аналогічні санкції проти цих компаній будуть також запроваджені і в ЄС. Нагадаємо, нещодавно видання Українська правда провело розслідування і зясувало, що друга найбагатша людина РФ, власник Новоліпєцкого металургійного комбінату НЛМК Володимир Лісін, веде активну співпрацю з підприємствами росії, які виробляють ракети, дрони та ядерну зброю.
Водночас, два заводи Лісіна продовжують спокійно працювати у передмісті Брюсселю, а сам Лісін, попри тісну дружбу з Путіним не перебуває під санкціями ЄС.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
