Гетманцев розповів, чи вдалося вирішити проблему «чорного зерна»
glavcom.ua
Sat, 03 May 2025 11:00:00 +0300

Система виявлення недобросовісних експортерів зерна допомогла зупинити реєстрацію більш як 300 податкових накладних на суму близько 2 млрд грн загального обсягу товарів.
Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтервю Главкому.
Ми ламали і зламали чергову корупційну схему.
З грудня минулого року працює нова система для частини експортерів з репутацією та позитивною податковою історією діє безумовна реєстрація податкових накладних, а для частини експортерів реєстрація відбувається з триденною затримкою.
Державна податкова служба може віднести останніх до ризикових і заблокувати ці накладні, пояснив нардеп.
Нардеп додав, що за результатами роботи цієї системи було зупинено реєстрацію більш як 300 податкових накладних у 124 платників на 2 млрд грн загального обсягу товарів.
Тобто за період роботи системи надійшло валютного виторгу на 200 млрд грн. Система працює, її суть полягає в тому, аби відслідкувати ланцюг постачання зерна до експортера де він його придбав, у кого придбав, чи той, хто зерно продав, є виробником чи також у когось придбав Якщо десь на цьому ланцюгу відбувається обрив, відповідно, блокується податкова накладна і матеріали передаються до правоохоронних органів, зазначає Гетманцев.
За словами нардепа, ті експортери, які працювали почорному, фактично крадучи податки, навіть не подаються на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних.
Також він відзначив, що у його комітеті немає жодної скарги щодо помилок або неналежної роботи системи, а обсяг експорту зернових в Україні не впав.
Раніше Данило Гетманцев заявив, що компанія Ябко відкрито визнає, що використовує схему поділу бізнесу на велику кількість ФОПів.
Така практика вважається ухиленням від сплати податків і підпадає під статтю 212 Кримінального кодексу.
Також Гетманцев звернув увагу, що українські виробники курятини мають змогу активно розвиватися завдяки знятим квотам на європейському ринку.
Однак є тривожні сигнали після скасування податкових пільг на єдиний податок деякі підприємства втратили прибутки майже у 20 разів.
Це серйозний ризик для галузі, тому Податкова мала б розібратися із цією ситуацією.
Останні новини
